نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

سازه کششی در معماری - انواع سازه کششی
کاربرد سازه های کششی در معماری چیست؟
7 مهر 1400
سازه کششی مناسب برای هتل
سازه کششی مناسب برای هتل
29 مهر 1400
نمایش همه

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ در بسیاری از مواقع ابهامات و سوالات متعددی را در ذهن خریداران بوجود می آورد که پاسخ دادن به آنها می تواند نتیجه بهتری در خرید را به همراه داشته باشد.

بهترین جنس پارچه برای این آلاچیق ها چیست؟ اندازه و ابعاد چتر آلاچیق چقدر باید باشد؟ اندازه و جنس پایه چقدر باشد؟ این سوالات و چندین سوال دیگر را در ادامه گروه دیکسون؛ تولیدکننده آلاچیق پارچه ای در ادامه پاسخ خواهد داد.

بهترین جنس پارچه آلاچیق پارچه ای باغ چیست؟

ساختار آلاچیق پارچه ای از پایه و سازه فلزی و روکش و سقف پارچه تشکیل شده و هر دو بخش ارتباط مستقیم با میزان ماندگاری و طول عمر سازه دارند. در انتخاب پارچه مورد استفاده برای روکش این سازه ها باید به این مساله توجه داشت که آلاچیق ها در فضای بیرون نصب میشوند.

به همین دلیل در مدت طولانی زیر تابش نور خورشید و بارش باران و برف بوده و فشار و ضربه های زیادی ممکن است به سقف آنها وارد شود.

لذا پارچه هایی باید برای سقف آنها انتخاب شود که ضد آب، نسوز و مقاوم در برابر اشعه ماورابنفش باشد. بر همین اساس می توان پارچه های زیر را برای روکش آلاچیق ویلا و باغ انتخاب کرد:

  • آلاچیق با روکش برزنت نانو: بهترین و مقاوم ترین پارچه برزنت مورد استفاده برای این آلاچیق ها با فناوری نانو تولید شده و ماندگاری بسیار بالایی دارند. این پارچه ها کاملا ضد آب بوده و اشعه ماورابنفش خورشید امکان نفوذ به الیاف آنها را نخواهد داشت. به همین دلیل قرار گرفتن آلاچیق پارچه ای وبلا در فضای باز برای مدت طولانی منجر به پوسیدگی سقف آنها نخواهد شد.
  • آلاچیق با روکش برزنت ضد آب: استفاده از پارچه کانتینری و ترانزیتی نیز برای این آلاچیق ها کاربرد دارد که همگی ضد آب می باشند. اما نوع خاصی از این پارچه ها دارای یک یا دو روی پارچه پی وی سی بوده و به همین دلیل کاملا ضد آب هستند. سطح پلاستیکی و مشمع این پارچه باعث میشود تا قطرات باران و برف به داخل الیاف نفوذ نکرده و قارچ و کپک نیز درون آنها رشد نخواهد کرد.
  • پارچه برزنت مشمع نسوز برای آلاچیق باغی: از دیگر ویژگی هایی که پارچه های آلاچیق پارچه ای باغی باید داشته باشد، نسوز بودن می باشد. از بهترین نوع پارچه هایی که این ویژگی ها را دارا می باشند، برزنت های مشمع نسوز هستند. این نوع از پارچه ها در صورت قرار گرفتن در برابر آتش سوزی ذوب شده و شعله ور نمیشوند و این یک ویژگی مثبت به شمار می رود.
  پارچه برزنت آلاچیق
نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ - قیمت آلاچیق پارچه ای

پایه های آلاچیق پارچه ای باغی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

علاوه بر جنس و ویژگی های پارچه ها، در انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ و ویلا باید به جنس و نوع پایه ها نیز توجه شود.

پایه های این سازه ها باید مقاومت و استحکام زیادی در برابر وزش طوفان های شدید یا ضربه های احتمالی داشته باشند. علاوه براین، متریال و جنس پایه ها باید به گونه ای باشد که در تماس با آب و نم و رطوبت دچار زنگ زدگی نشوند.

از دیگر ویژگی های این پایه ها استحکام زیاد در تماس با مواد خورنده می باشد. استفاده از متریال بی کیفیت برای پایه آلاچیق پارچه ای باغ و ویلا باعث کاهش طول عمر و ماندگاری آنها خواهد شد.

چون به مرور پایه مقاومت خود را از دست داده و دچار پوسیدگی میشود و با کوچکترین ضربه ترک و شکستگی روی سطح آنها ایجاد میشود.

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ - سفارش آلاچیق پارچه ای
اندازه چتر آلاچیق باغ چقدر باید باشد؟

از دیگر موارد بسیار مهمی که در انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ باید مد نظر داشت، اندازه چتر و پایه می باشد. چتر و سقف این سازه ها باید به اندازه ای باشد که به خوبی میز و صندلی های زیر آن را پوشش دهد.

در حالت استاندارد بهتر است اندازه قطر چتر دو برابر قطر میز و فضای چیدمان میز و صندلی ها در نظر گرفته شود.

علاوه بر قطر روکش، ارتفاع پایه ها نیز باید استاندارد انتخاب شود. با توجه به ارتفاع دیوارهای باغ و قطر روکش می توان بهترین ارتفاع را انتخاب کرد.

انتخاب ارتفاع استاندارد برای آلاچیق یا سازه های کششی نیاز به تجربه و تخصص داشته و سازندگان حرفه ای بر اساس شرایط محیط مقدار دقیق و مناسب را تخمین می زنند.

  سایبان برزنتی آلاچیق
کدام نوع آلاچیق پارچه ای باغ را انتخاب کنیم؟

آلاچیق ها از نظر شکل ظاهری و محل قرار گیری پایه ها با هم تفاوت زیادی دارند. برخی از آنها دارای ستون مرکزی بوده و قسمت مرکزی روکش دارای برآمدگی بیشتری نسبت به سایر بخش ها می باشند.

نوع دیگری از آنها دارای پایه بغل بوده و کنار میز یا صندلی قرار گرفته و روکش شبیه به چتر از قسمت مرکزی به بالای پایه متصل میشود. انتخاب این دو نوع بیشتر سلیقه ای بوده و با توجه به میزان فضای موجود در باغ می توانید نمونه های مناسب را خریداری کنید.

پیشنهاد برای مطالعه:

پارچه برزنت آلاچیق

نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ - دیکسون

قیمت آلاچیق پارچه ای باغ چقدر است؟

به دلیل تفاوت هایی که در جنس روکش این آلاچیق ها وجود دارد، قیمت های متفاوتی برای آنها ارائه میشود. هر چه پارچه های استفاده شده دارای کیفیت بیشتری باشند، به همان اندازه قیمت نهایی محصول بیشتر خواهد بود.

به عنوان مثال، قیمت آلاچیق پارچه ای باغ با روکش برزنت نانو قیمت بیشتری نسبت به برزنت های معمولی دارد. علاوه براین، جنس پایه ها و میزان ضخامت سازه و ارتفاع آن نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت نهایی محصول داشته باشد.

علاوه براین، اندازه چتر آلاچیق و میزان پارچه ای که در آنها استفاده نیز از دیگر فاکتورهاید تاثیرگذار بر قیمت می باشند.

چطور بهترین آلاچیق پارچه ای باغ و ویلا را بخریم؟

همان طور که در طول متن اشاره شد، جنس پارچه روکش و متریال پایه ها ارتباط مستقیم با میزان ماندگاری سازه و طول عمر آن دارند. علاوه براین، ارتفاع پایه و قطر روکش نیز باید با رعایت استانداردها و اصول ایمنی تعیین گردند.

به همین دلیل می توان گفت ساخت و طراحی آلاچیق پارچه ای ها نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. گروه دیکسون یکی از باسابقه ترین تیم ها در زمینه تولید روکش و سازه آلاچیق پارچه ای باغ و ویلا در اندازه های مختلف می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.