نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای

مزایای آلاچیق پارچه ای متحرک
مزایای آلاچیق پارچه ای متحرک
15 خرداد 1403
نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه
نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه
16 خرداد 1403
نمایش همه

نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای

نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای

نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای

خرید آلاچیق پارچه ای برای مهمانی ها و مناسبت های مختلف از جمله مراسم عروسی و تولد و سایر جشن ها و گردهمایی ها مناسب است. این آلاچیق پارچه ای بسیار با کیفیت هستند و در ساخت آن ها از پارچه های مرغوب و ماشین آلات پیشرفته استفاده می شود.

یک سازه پارچه ای مسقف، ایمنی و احتیاط لازم را در برابر شرایط متغیر آب و هوایی رعایت می کند. آلاچیق های پارچه ای دیکسون ، بر اساس دوام و کیفیت بالای خود شناخته می شوند. همچنین این سایبان های چادری، ضد آب بوده و سازگار با محیط زیست می باشند.

آلاچیق های پارچه ای قابلیت نصب سریع و انتقال آسان دارند. خرید آلاچیق پارچه ای برای شما بسیار رضایت بخش خواهد بود.در ادامه به نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای اشاره خواهیم کرد.

آلاچیق پارچه ای، یک فضای با شکوه برای دوستداران خلاقیت

 با خرید آلاچیق پارچه ای می توانید آن را به صورت گنبدی سفید رنگ و با لبه های چین دار طراحی و اجرا کنید. ظاهر شیک و طراحی جذاب، آلاچیق  پارچه ای را برای ترتیب دادن یک مهمانی عصرانه به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

6 سوال مهم که در زمان خرید آلاچیق پارچه ای باید از خود بپرسید

قبل از این که اقدام به خرید آلاچیق پارچه ای کنید، مهم است تا نیاز های اساسی خود را خوب بشناسید و بدانید که دقیقاً به چه چیزی احتیاج دارید.

در همین راستا در ادامه مقاله 6 نکته مهم که قبل از خرید آلاچیق پارچه ای لازم است در نظر بگیرید را برشمرده ایم. با پاسخ دادن به این سوال ها متوجه خواهید شد که آلاچیق پارچه ای مد نظر شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

در همین رابطه مقاله زیر را مطالعه کنید:

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه

6 سوال مهم که در زمان خرید آلاچیق پارچه ای باید از خود بپرسید

1- آلاچیق پارچه ای را برای استفاده کوتاه مدت می خواهم یا بلند مدت؟

اولین سوالی که در زمان خرید آلاچیق پارچه ای باید از خود بپرسید این است که برای چه مدتی قصد استفاده از سازه چادری را دارید.

اگر می خواهید از سازه پارچه ای برای یک منظور دائمی و طولانی مدت استفاده کنید، مهم است که دست به خرید آلاچیق پارچه ای با کیفیت بزنید تا از طول عمر بالای آن اطمینان داشته باشید.

در مقابل اگر قصد استفاده کوتاه مدت و یا استفاده برای یک موقعیت خاص را دارید، خرید آلاچیق پارچه ای ارزان قیمت نیز می تواند پاسخ گوی نیاز های شما باشد.

  انواع آلاچیق پارچه ای
2- آلاچیق پارچه ای قرار است چه تعداد مهمان را در خود جای دهد؟

دومین سوالی که برای خرید آلاچیق پارچه ای مطرح می شود، این است که چه تعداد مهمان را قرار است در آلاچیق پارچه ای جای دهید یا اگر برای مصارف خانوادگی برای ملک شخصی قصد خرید آلاچیق پارچه ای دارید، تعداد شما حداکثر به چند نفر خواهد رسید؟

اطلاع از تعداد دقیق مهمان ها و پاسخ به این سوال می تواند سایز دقیقی از آلاچیق پارچه ای که نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهد. به این ترتیب آلاچیق پارچه ای شما خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نخواهد شد.

2- آلاچیق پارچه ای قرار است چه تعداد مهمان را در خود جای دهد؟
3- برای خرید آلاچیق پارچه ای چقدر می توانم هزینه کنم؟

این شاید تعیین کننده ترین سوال در هنگام خرید آلاچیق پارچه ای باشد. قیمت آلاچیق پارچه ای به عوامل مختلفی از جمله جنس پارچه به کار رفته در آن، سایز آلاچیق پارچه ای، رنگ و طرح آن و مواردی از این دست بستگی دارد.

همین حالا ماشین حساب را روشن کنید و بودجه خود را برای خرید آلاچیق پارچه ای بررسی کنید.

ممکن است بودجه زیادی برای شما باقی نمانده باشد و بخواهید یک آلاچیق پارچه ای ارزان بخرید و یا ممکن است بخواهید کمی بیشتر هزینه کنید و آلاچیق پارچه ای با کیفیت تری بخرید. همه چیز به شما بستگی دارد.

دیکسون شما را دعوت به خواندن مقاله زیر می کند:

آلاچیق پارچه ای حیاط خلوت

4- آیا فضای کافی برای نصب آلاچیق پارچه ای دارم؟

ممکن است یک نمونه از آلاچیق پارچه ای را در حیاط همسایه خود دیده باشید و به نظر شما جالب و کارآمد داشته باشد. حالا شما می خواهید هرچه زودتر آلاچیق پارچه ای را در حیاط خود برپا کنید.

اما مهم است تا قبل از خرید آلاچیق پارچه ای ، در مورد انواع سایز های این سازه های چادری تحقیق کنید تا اطمینان حاصل کرده باشید که فضای کافی برای نصب و برپایی را در اختیار دارید.

هم چنین مطمئن شوید که فضایی که برای برپایی آلاچیق پارچه ای خود در نظر گرفته اید، تخت و هموار است و چیزی مانع استفاده مطلوب آن نخواهد شد.

  قیمت سازه کششی
4- آیا فضای کافی برای نصب آلاچیق پارچه ای دارم؟

5- آب و هوای محل زندگی ما چگونه است؟

آلاچیق های پارچه ای معمولاً در محیط های باز راه اندازی می شوند. بنابراین مهم است تا از شرایط آب و هوایی آگاه باشید. به این ترتیب جنس پارچه مناسبی را برای سازه کششی خود برمی گزینید.

آلاچیق های پارچه ای می توانند از پارچه پی وی سی ساخته شده باشند که به دلیل ساختار ویژه این نوع از پارچه ها ضد آب بوده و نگرانی از این بابت متوجه شما نخواهد بود.

اگر در محل زندگی شما باد و باران به وفور رخ می دهد، از پایه آلاچیق سنگین استفاده کنید تا قدرت کافی برای تحمل این شرایط را داشته باشد.

پایه های آلاچیق معمولاً از فایبرگلاس، چوب و آلومینیم ساخته شده اند که در این بین آلومینیم پر مصرف ترین پایه آلاچیقی است. ارتفاع استاندارد آلاچیق های پارچه ای 2 الی 2.5 متر است. توجه داشته باشید که پایه های شما خیلی بلند یا خیلی کوتاه نباشند.

6- آیا کسی را می شناسم که از آلاچیق های پارچه ای استفاده کرده باشد؟

اندکی تامل کنید تا ببینید آیا کسی که قبلاً آلاچیق پارچه ای خریداری کرده باشد، به خاطر شما می رسد یا خیر. در صورتی که جواب بله است، حتماً از آن ها در ارتباط با خرید آلاچیق پارچه ای مشورت بگیرید. گاهی اوقات نظرات خوب و جالبی در این ارزیابی رد و بدل خواهد شد.

اما در صورتی که پاسخ خیر بود نیز نگران نباشید. شما می توانید با شرکت های سازنده آلاچیق های پارچه ای تماس گرفته و با کارشناسان فروش مشورت کنید.

انواع آلاچیق های پارچه ای

در نظر داشته باشید که انواع مختلفی از سازه چادری وجود دارند. قبل از خرید آلاچیق پارچه ای لازم است تا خوب در مورد آن ها تحقیق کنید تا بدانید کدامیک به بهترین نحو پاسخ گوی نیاز های شما خواهد بود. از پر مصرف ترین آلاچیق های پارچه ای می توان به آلاچیق های چادری پاگودا، سان شید، تترا، لوتوس، تنت، اینورس و … اشاره کرد.

اگر قصد خرید آلاچیق پارچه ای دارید، بهتر است در ابتدا سوال های بالا را از خود بپرسید و به پاسخ آن ها خوب فکر کنید تا به این ترتیب بتوانید آلاچیق پارچه ای با کیفیت و متناسب با نیاز های خود را انتخاب کنید.