نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه

نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای
نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای
16 خرداد 1403
خرید آلاچیق پارچه ای برای تالارها
خرید آلاچیق پارچه ای تالار
16 خرداد 1403
نمایش همه

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه برای کاربرد های مختلفی سفارش داده می شوند. این سازه ها برای کاربرد هایی که نیاز به فضای باز و دسترسی بدون مانع دارند، انتخاب مناسبی می باشند.

استفاده از آلاچیق  پارچه ای مسقف در فرودگاه ها باعث ایجاد سایه در داخل و اطراف آن ها خواهد شد و به دلیل ساختار باز و فضای زیرین خوبی که ارائه می دهند، اجازه عبور و مرور را به افراد، وسایل نقلیه و تجهیزات می دهند. همچنین به عنوان المان های زیبایی طراحی و اجرا می شوند.

برای نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه چه ملاحظاتی را باید در نظر گرفت؟

قبل از نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه مواردی هست که نیاز به بررسی دقیق دارند. از آن جا که دسترسی و آمد و شد آسان و سریع به داخل و خارج این سازه ها بسیار مهم است، ملاحظات لازم باید در نظر گرفته شوند.

باید لیست کاملی از وسایل نقلیه یا تجهیزاتی که ممکن است در فرودگاه ها وجود داشته باشند، تهیه شود تا ارتفاع سقف این آلاچیق ها به تناسب آن ها تنظیم شوند.

کاربری های متفاوت نیز باید در نظر گرفته شوند و علم به این که چه فعالیت هایی ممکن است داخل آلاچیق پارچه ای انجام شود.

وسایل و شاید نیمکت ها و صندلی ها چگونه چیده می شوند؟ آیا فضای خالی برای فعالیت هایی که در داخل آلاچیق انجام می شود، وجود دارد؟ آلاچیق ها باید با متراژ مناسب و همچنین متناسب با کاربری مورد نیاز طراحی شوند.

آلاچیق پارچه ای مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و وزش باد

مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و وزش باد

فرودگاه ها به دلیل تراکم جمعیتی و ترافیک سیالی که پدید می آورند، در مرکز شهر ها ساخته نمی شوند و معمولاً در اطراف و نواحی خارجی شهر ها اسقرار یافته اند.

این به آن معنا است که گرمای حاصل از تراکم جمعیتی مرکز شهر ها را نداشته و هم چنین اطراف شهر ها معمولاً زیست گاه تاثیر پذیر تری از تغیرات آب و هوایی دارند. این می تواند باعث حاکم بودن شرایط آب و هوایی نا مساعدی باشد.

هم چنین محوطه فرودگاه ها خالی از سازه های بلند در داخل یا اطراف آن ها هستند و این می تواند مراتب باد خیز بودن آن ها را فراهم آورده و پذیرای وزش های شدید باد باشد. مقاومت قابل قبول آلاچیق پارچه ای در مقابل باد و باران، آن ها را به انتخابی ایده آل برای محوطه فرودگاه ها تبدیل می کند.

  پارچه آلاچیق از چه نوع برزنت تهیه شده است؟

مثال هایی از آلاچیق های پارچه ای موجود است که توانسته اند در برابر سرعت باد 150 مایل در ساعت مقاوم و با دوام باشند. سازه های چادری به دلیل زیبایی شناسی مطبوع، تحت فشار زمستان یا گرمای تابستان تاب نمی خورند.

آلاچیق پارچه ای فرودگاه مقاوم و با دوام در برابر خوردگی

نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه ها می توانند در معرض عناصر خورنده گوناگونی قرار بگیرند. عناصر حاصل از مصرف و سوزانده شدن سوخت هواپیما ها، مواد روغنی و مواردی از این دست می توانند بسیار خورنده و آسیب زننده باشند.

پارچه های این سازه های چادری به گونه ای طراحی شده اند که در برابر این خوردگی های رایج، مقاوم و با دوام باشند.

سفارشی سازی آلاچیق پارچه ای
سفارشی سازی آلاچیق پارچه ای

فرودگاه ها، به خصوص فرودگاه های بین المللی، سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران و بازدید کنندگان خارجی می باشند.

تصور کنید که از طریق هوایی وارد کشور یا استان دیگری شده اید. فرودگاه و طراحی به کار رفته در آن نخستین چیزی است که توجه و نظر شما را جلب می کند.

لذا با سفارشی سازی آن ها، نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه ها می توانند بازتاب فرهنگ و تاریخ استان یا کشور میزبان باشند. در این صورت می توانند چیزی بیش از یک سقف و سایبان قلمداد شوند.

سیستم تهویه مطلوب آلاچیق پارچه ای

فرودگاه ها معمولاً به طور مداوم پذیرای تعداد زیادی از مردم هستند و بعضاً ممکن است شاهد ازدحام و تراکم بالای جمعیتی در آن ها باشیم لذا تهویه مناسب، مسئله ای است که اهمیت ویژه ای می یابد.

آلاچیق پارچه ای با در اختیار قرار دادن سیستم تهویه طبیعی و مطلوب به این نیاز فرودگاه ها پاسخ داده و گزینه خوبی برای استفاده می باشند.

  کاربردهای سازه کششی

آلاچیق پارچه ای محافظت در برابر نور خورشید

فرودگاه ها به دلیل موقعیت مکانی خود و نبود ساختمان های بلند در مجاورت آن ها معمولاً در معرض شدت زیادی از نور خورشید هستند لذا لازم است تا نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه ها در برابر این میزان نور دریافتی مقاوم باشند.

این سازه ها ساخته شده از توری پلی استر با روکش PVC سبک و خاکستری رنگ هستند تا علاوه بر ارائه دادن روشی جذاب برای پنهان کردن سقف روکش، در برابر پرتوهای مضر خورشید نیز مقاوم باشند.

آلاچیق پارچه ای محافظت در برابر نور خورشید

کاهش آسیب های ناشی از امکان انفجار

آلاچیق های پارچه ای در مقایسه با سازه های سنتی و آجری امکان تخریب کم تری دارند. فرودگاه ها نیز ممکن است در معرض انفجارات گوناگونی باشند.

ممکن است این انفجار حاصل نقص فنی هواپیما ها یا در نتیجه یک حمله تروریستی باشد. در هر صورت یک سازه آجری و فولادی می تواند دچار شوک بزرگی در اثر انفجار شود و اثر تخریبی حاصل از آن را دو برابر کند.

نصب و راه اندازی آسان

تمامی آلاچیق های چادری در کارخانه ها ساخته و تولید می شوند و به صورت نیمه آماده عرضه و روانه بازار هدف می شوند. به راحتی به مکان مورد نظر منتقل می شوند و فرایند نصب  آن ها آسان و بدون دردسر است.

این که محوطه فضای مهمی همچون فرودگاه برای نصب و راه اندازی سازه چادری جدید، به مدت طولانی اشغال نشود می تواند یک مزیت ویژه به حساب بیاید.

انواع پارچه های بکار رفته در آلاچیق های فرودگاهی

در نصب آلاچیق پارچه ای در فرودگاه می توان از انواع مختلف پارچه ساخته شده استفاده کرد. از جمله آن ها می توان به پارچه های PTFE2، فایبرگلاس روکش شده با سیلیکون، پارچه بافته شده، پلی استر با روکش PVC و پلی اتیلن با چگالی بالا، پارچه برزنت و… اشاره کرد.

در پایان در نظر داشته باشید که استفاده از آلاچیق های پارچه ای در مناطق مختلف آب و هوایی متفاوت است. این انتخاب به نوع سازه های پارچه ای و میزان تنش هوا در منطقه وابسته است.