سازه کششی از نظر فشردگی بافت

نحوه شست و شو پارچه برزنت
نحوه شست و شو پارچه برزنت
16 اسفند 1400
شلنگ برزنتی ضد حریق
شلنگ برزنتی ضد حریق
23 اسفند 1400
نمایش همه

سازه کششی از نظر فشردگی بافت

سازه کششی از نظر فشردگی بافت

یک سازه کششی از نظر فشردگی بافت با کشش سیستم غشایی (معمولاً با سیم یا کابل) مشخص می شود تا پشتیبانی ساختاری حیاتی را برای سازه فراهم کند و می تواند اشکال زیادی داشته باشد، اگرچه عموماً بر اساس دو بلوک اصلی است:

زین و مخروط. این باعث ایجاد آثار معماری دراماتیک و ساختاری می شود و طیف گسترده ای از طراحی آزاد و سازه های مسقف را ارائه می دهد که با روش های سنتی ساختمان سازی تقریباً غیرممکن است.

ساختارهای غشایی ما از نظر دوام چندین نسل را در بر می گیرند و عمری بیش از 30 سال را ارائه می دهند.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

تراکم یا فشردگی پارچه سازه کششی

تراکم پارچه به توضیح ضخامت محصولات نساجی کمک می کند. این اندازه گیری است که وزن پایه پارچه را به عنوان مقدار گرم در متر مربع ارائه می دهد.

در حالی که تعداد نخ ها اندازه گیری تعداد نخ ها در یک منطقه معین است، یعنی اینکه نخ ها چقدر محکم بافته می شوند.

تراکم پارچه اندازه گیری دیگری است که نشان می دهد چقدر فیبر در یک متر مربع وجود دارد، بنابراین به ما امکان می دهد تعیین کنیم پارچه سازه کششی از نظر فشردگی بافت چقدر استحکام دارد و تا چه حد ضخیم است.

کاربرد اصلی آن مقایسه وزن برخی محصولات نساجی است که تعداد نخ ها اطلاعات کافی برای آن ها ارائه نمی کند. به عنوان مثال، این که آیا یک محصول خاص برای فصول گرم یا سرد مناسب است.

تراکم یا فشردگی پارچه سازه کششی

تعداد نخ پارچه ساختار غشایی

تعداد نخ ها ضخامت نخ را نشان می دهد. هرچه تعداد نخ بیشتر باشد، پارچه نرم تر و ظریف تر است و نیازهای بیشتری برای مواد وجود دارد.

تعداد نخ به دو صورت سیستم مبتنی بر طول و سیستم مبتنی بر وزن بیان می ‌شود و برای پارچه‌ های خاص از نشان گر اختصاصی استفاده می‌شود.

در همین رابطه بخوانید:

کاربرد سقف کششی

سازه های کششی چگونه با استفاده از تراکم پارچه توصیف می شوند؟

در حالی که تعداد نخ ها برای توصیف ملحفه تخت مناسب است، تراکم پارچه برای اندازه گیری منسوجات بافته شده ضخیم تر مانند کوسن مبل، روتختی، روتختی و در مقیاس های بزرگ تر سازه کششی نیز استفاده می شود.

  قیمت سازه کششی

این به مقایسه این که کدام یک از سازه ها برای استفاده در تابستان یا زمستان مناسب است، کمک می کند: هر چه عدد بیشتر باشد، محصول سنگین تر است و برای ماه های سرد تر مناسب تر خواهد بود.

سازه های کششی چگونه با استفاده از تراکم پارچه توصیف می شوند؟
تراکم پارچه سازه کششی چگونه محاسبه می شود؟

پس از صحبت در مورد تعریف، اجازه دهید ساده ترین راه برای محاسبه تراکم پارچه را با شما به اشتراک بگذاریم. تراکم پارچه را می توان با بازکردن مستقیم پارچه 1 اینچی مربعی از بسته بندی و شمارش آن محاسبه کرد، این روش برای همه پارچه ها قابل استفاده است، اما محاسبه کمی زمان بر است.

روش دیگر اندازه گیری فشردگی پارچه با آینه تراکم می باشد که ساده است اما وقتی تراکم پارچه بالا باشد، نتیجه آزمایش نادرست است. با استفاده از آینه تراکم می توان به راحتی چگالی را با چشم دید و نیازی به محاسبه با روش های پیچیده تر نیست.

هرچند نتیجه همیشه به اندازه کافی دقیق نیست. اما یک دید کلی از تراکم پارچه سازه کششی در اختیار قرار می دهد.

دیکسون در همین راستا مقاله زیر را پیشنهاد می دهد:

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

چگونه تعداد نخ بر تراکم پارچه سازه کششی تأثیر می گذارد؟
  • اگر تعداد نخ های تار و پود 60S باشد، تراکم پارچه از 300 تا 450 تا 500 متغیر است. به طور مشابه، اگر 60S باشد، اما تراکم آن 100×100 باشد، بسیار نازک به نظر می رسد، در حال حاضر برای منسوجات سازه کششی مناسب نیست و گاهی اوقات به مواد لباس تبدیل می شود.
  • اگر تعداد نخ تار و پود 80S باشد، تراکم پارچه سازه چادری معمولاً 500 تا حداکثر 800 است. با این حال، 800 برای منسوجات سازه کششی مناسب نیست زیرا تراکم در واحد طول بسیار زیاد است.
  • اگر تعداد نخ های تار و پود متفاوت باشد، مثلاً اگر نخ تار 80S و نخ پود 120S باشد، می توان تراکم پارچه 1000 را تهیه کرد.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

عوامل موثر بر کیفیت پارچه سازه کششی

  پارچه سقف های برقی

تعداد نخ و تراکم (فشردگی) پارچه فاکتور های مهمی در اندازه گیری کیفیت پارچه ساختار غشایی هستند و تعیین می کنند که آیا بافت ظریفی دارد یا خیر که به نوبه خود بر راحتی پارچه تأثیر می گذارد.

قیمت سازه کششی بر اساس فشردگی پارچه

همان طور که انتظار می رود، هرچه فشردگی پارچه کم تر باشد، پارچه سازه کششی ارزان قیمت تر خواهد بود اما همیشه دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست و در برخی کاربرد ها ممکن است نیاز به استفاده از یک پارچه نازک و سبک و با فشردگی کم وجود داشته باشد. اغلب پارچه های با تراکم بالا از نظر هزینه قیمت بالاتری دارند.

رابطه بین تراکم تار و تراکم پود

تراکم تار پارچه ثابت است، معمولاً 100، 110، 133، 140، 200 و 230 و مربوط به مدل دستگاه است. نخ پود پارچه در جهت عرض است و تعداد ریشه ها می تواند متفاوت باشد.

ساختار پارچه های با تراکم بالا

در حال حاضر، بیشتر پارچه ‌های با تراکم و فشردگی بالا موجود در بازار عمدتاً از پارچه‌ های رشته ‌ای فیبر شیمیایی ساخته می ‌شوند. پارچه با تراکم بالا و چگالی بالا محبوب ترین ماده برای ساخت سازه کششی با کیفیت است.

مواد اولیه این نوع پارچه عمدتاً نخ پنبه خالص کم تعداد و نخ مخلوط پلی استر / پنبه و الیاف سلولزی مانند ویسکوز است. نخ های تار و پود این نوع پارچه عمدتاً تک نخ بوده و نخ اصلی دارای 50S، 60S، 70S، 80S و غیره می باشد.

عوامل موثر بر کیفیت پارچه سازه کششی

نتیجه گیری

انواع مختلفی از پارچه های با تراکم و فشردگی بالا وجود دارد که استفاده از آن ها روز به روز گسترده تر می شود. پارچه های با تراکم بالا یکی از انواع پارچه های برزنت مرغوب هستند و به دلیل سختی در تولید، ارزش افزوده آن بسیار بیشتر از محصولات معمولی است.

بنابراین، در پاسخ به نیاز دولت به تسریع در استراتژی اصلاح سمت عرضه، اکثر شرکت‌ های نساجی باید نوآوری ‌های تکنولوژیکی و ارتقای محصول خود را تشدید کنند و به طور فعال انواع بیشتری از پارچه‌های با تراکم بالا را توسعه دهند، به نحوی که نیاز مصرف کنندگان به منسوجات با عیار بالا را برآورده ساخته و منافع اقتصادی و اجتماعی خوبی برای مشتریان به وجود آورند.