تاثیر سازه چادری در معماری

پارچه pvc تشک پزشکی
پارچه pvc تشک پزشکی
7 دی 1400
پارچه برزنت ارتشی
شناخت کامل پارچه برزنت ارتشی
9 دی 1400
نمایش همه

تاثیر سازه چادری در معماری

تاثیر سازه چادری در معماری

تاثیر سازه چادری در معماری

سازه چادری در معماری برای مدت بسیار طولانی به شکل پناهگاه های چادری ساده وجود داشته اند که به عنوان جان پناه در برابر باد و باران و برف به کار می رفته اند. از زمان اختراع اولیه چادرها همه چیز پیشرفت زیادی داشته است.

امروزه سازه چادری چیزی بیش از سایبان های ساده هستند. سازه های کششی می توانند فضاهای روشن و مطبوع باشند که با پارچه های شفاف، نیمه شفاف و مات مسقف شده اند.

هنگام طراحی محیط ساختمان، مهم است قبل از این که اقدام به خرید سازه چادری در معماری کنید، خوب درک کرده باشید که کدام نوع از عناصر تزیینی در هر سبک چادر بهتر عمل می کنند.

سازه چادری موقت یا دائمی؟

سازه چادری در معماری هنوز آن طور که باید به چشم نمی خورند. بخشی از آن به این دلیل است که ما سایبان های چادری را سازه های کم هزینه و موقتی می دانیم که برای مواقع اضطراری یا برای سفر به طبیعت در نظر گرفته شده اند.

در حال حاضر به نظر می رسید فرودگاه ها تنها جایی هستند که سازه کششی ها جای خود را به صورت دائمی در آن باز کرده و بی نظیر نیز به چشم می رسند.

سازه چادری موقت یا دائمی؟

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه چادری در معماری نوین

سازه های پارچه ای با سایر اشکال معماری با استفاده از مصالح ساختمانی بسیار متفاوت است. امروزه میزان محبوبیت و پیچیدگی سازه های چادری به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

وزن سبک و تطبیق پذیری و منعطف بودن آن ها، راه های زیادی را برای انواع معماری باز می گذارد. سازه های چادری بزرگ را می توان در مدت زمان کوتاهی برپا کرد و نبوغ و زیبایی فوق العاده ای از منظر معماری ایجاد کرد.

بر همین اساس، معماران امروزی از سازه پارچه ای کششی در شکل های مختلفی از معماری استفاده می کنند. سازه های چادری گامی نوین در معماری هستند و از ادغام فناوری و روشنایی به این مهم دست یافته اند.

  خرید پارچه مناسب برای سازه کششی

شمایل سازه چادری در معماری مدرن روی شبکیه چشم شما می نشیند و شما را به دنیای جدیدی از کارکرد معماری می برد.

معماری سفارشی در سازه کششی

سازه چادری در معماری مقیاس بزرگ نیز قابل استفاده هستند. برای مکان هایی مانند سیرک ها، عروسی ها یا رویداد های آیینی و عبادتگاه ها که نیاز به معماری خاصی دارند، استفاده از چادر ها ایده آل ترین گزینه می باشد، چرا که به راحتی می توان سازه چادری را مطابق با نیاز های موجود طراحی و اجرا کرد.

ماهیت و درون مایه هر یک از این مکان ها در نحوه معماری این سازه ها می تواند نمود پیدا کند و در واقع معماری به عنوان عنصری بیرونی جهت معرفی آن مکان و عرضه ایدئولوژیک آن محسوب می شود. سازه های پارچه ای کششی امکان ایجاد ترکیب های جدید و غیر قابل تصوری را می دهند.

در همین راستا مقالات زیرا نیز مطالعه کنید:

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

طرح های سازه چادری با فریم های زیبا

معماری سفارشی در سازه کششی
مزایای استفاده از سازه پارچه ای

سازه های کششی غشایی معمولاً از پلی استر با روکش پی وی سی ساخته شده اند. که نه تنها به دلیل انعطاف پذیری و شفافیت عالی ظاهر منحصر به فردی به معماری شما می بخشند، بلکه استحکام و طول عمر بالایی نیز دارند و عمر مفید 15 تا 20 سال را تضمین می کنند.

سازه های غشایی عمدتاً برای سایبان های بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند و طیف گسترده رنگ و قابلیت چاپ دیجیتال روی این پارچه ها، باعث می شود تا بتوانید آن ها را متناسب با نیاز های خود طراحی کنید. سازه های پارچه ای پی وی سی، بسیار قوی و با دوام هستند و بالغ بر 30 سال نیز می توانند عمر کنند.

در تمام طول این مدت هم به نگهداری کمی نیاز دارند. سازه های چادری پی وی سی ضد آب و آنتی باکتریال هستند. یعنی در برابر رطوبت و میکرو ارگانیسم ها مقاوم هستند. علاوه بر این خواص خود تمیز شوندگی بالایی دارند که کار شما را راحت خواهند کرد.

  قیمت سازه کششی

سایبان های چادری مسقف در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم هستند و مانع از ورود پرتو های مضر خورشید به داخل می شوند. این نوع از پارچه ها به راحتی دچار خوردگی یا چروکیدگی نمی شوند و راه حلی نو در معماری به حساب می آیند.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

مزیت اصلی سازه چادری در معماری

یکی از مزایای اصلی سایبان های چادری این است که اجزای بسیار کمی برای ایجاد ساختار مورد نیاز است و نبوغ و مقیاس سازه پارچه ای به اندازه ای بی حد و مرز است که سازه غشایی، پارچه آزادانه گسترده ای را برای اجرای طرح های نامعمول و مد نظر ارائه می دهند.

مزیت اصلی سازه چادری در معماری

آیا سازه های چادری آینده معماری هستند؟

در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است چادر ها آینده معماری باشند، این طور می توان پاسخ داد. روز به روز بر تعداد بی خانمان ها در حال اضافه شدن است.

چه به عنوان بازماندگان اقتصاد جهانی و بازار های مالی، چه در اثر تخریب های زیست محیطی و بلایای طبیعی که مطمئناً با گذشت زمان، مقیاس آن ها نیز بزرگ تر خواهد شد.

حال سوال این است که با توجه به هزینه های بالای ساخت و ساز و از طرفی دیگر کمبود و گرانی متریال به کار رفته در شیوه سنتی معماری، چه دلیلی دارد تا به سازه های چادری که به عنوان سپری در برابر عناصر طبیعی هستند، روی نیاوریم؟!

به علاوه این که سازه های چادری ارزان تر هستند و راحت تر نصب و اجرا می شوند و قابلیت انتقال و نصب مجدد نیز دارند. هم چنین روش های خلاقانه تری از معماری را به عرصه نمایش گذاشته و در زیباسازی محیط نیز نقشی اساسی دارند.

سازه های چادری، سیستم های سبک، قوی و با دوام هستند که میزانی از انعطاف پذیری را در اختیار معماران قرار می دهند که مصالح ساختمانی از آن عاجزند.