آیا پارچه برزنت سر می خورد؟

خرید سازه کششی
خرید سازه کششی همراه با بهترین پارچه برزنت
1 آذر 1400
ساخت مرغداری با سازه پارچه ای
ساخت مرغداری با سازه پارچه ای
3 آذر 1400
نمایش همه

آیا پارچه برزنت سر می خورد؟

آیا پارچه برزنت سر می خورد

آیا پارچه برزنت سر می خورد

سر خوردن پارچه برزنت سوالیست که ممکن است برای شما هم حین خرید سازه کششی و به طور کلی دیدن پارچه برزنت پیش آید.

سازه های کششی از پارچه های مختلفی ساخته می شوند که یکی از آن ها پارچه برزنت می باشد. حتی جالب است بدانید که این پارچه برزنت نیز خود به دسته های مختلفی تقسیم می شود و یکی از آن ها پارچه برزنت ترانزیتی و مشمعی می باشد.

 در ادامه این مطلب قرار است در مورد پارچه برزنت و خاصیت لغزندگی آن، همچنین کاربردهای رایج این پارچه اطلاعاتی را خدمت تان ارائه دهیم چرا که ممکن است برزنت را پارچه ای خشن و مقاوم تصور کرده باشید. پس با ما همراه باشیدد.

پارچه برزنت چیست؟

پارچه های برزنتی نوعی از پارچه مستحکم و ضد آب است که در عرض ها، وزن و رنگ های متنوعی در بازار موجود است. این پارچه معمولا از نخ های پنبه، پلی استر و فلامنت تشکیل می شود. انواع پارچه برزنت ضخامت کافی در برابر سرما و گرما دارند به گونه ای که موجب شده ماندگاری و دوام بالایی نیز داشته باشد.

حتما کیف های مدرسه، چادر و روکش های کانتینری را دیده اید! آیا می دانید همگی آن ها ساخته شده از برزنت هستند؟ چه چیزی باعث شده است تا این پارچه در استفاده های مختلف متفاوت به نظر برسد؟ در ادامه این پرسش ها را پاسخ خواهیم داد.

آیا پارچه برزنت سر می خورد-فروشگاه پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت

پارچه برزنت انواع مختلفی دارد که به ترتیب زیر می باشند:

 • برزنت کامیونی 
 • برزنت ترانزیتی
 • برزنت خطی
 • بززنت کیف
 • برزنت چادری

برای آشنایی بیشتر با انواع پارچه برزنت پیشنهاد می کنیم مطلب تفاوت پارچه برزنت با دیگر پارچه ها را مطالعه نمایید.

آیا پارچه برزنت سر می خورد-انواع سازه پارچه ای

کاربرد پارچه برزنت

هر یک از پارچه برزنت های فوق کاربرد های مختلف و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند. کاربرد های پارچه برزنت به شرح زیر می باشد:

 • کاربرد نظامی
 • چتر
 • سایبان
 • کیف
 • خیمه
 • چادر مسافرتی
 • کاور کالاهای صنعتی و آزمایشگاهی
 • کاور ضد آب محصولات کشاورزی
 • روکش وسایل نقلیه (ترانزیتی) 
آیا پارچه برزنت سر می خورد-خرید پارچه برزنت
خصوصیات پارچه برزنت

یکی از خصوصیات مهم این پارچه در قالب ترانزیتی و شمعی سر خوردن پارچه برزنت است که به خاصیت ضد آبی آن کمک کرده است و موجب شده تا برای استفاده در مناطق پر باران نیز بهترین انتخاب ممکن شود. 

پارچه برزنت کانتینری از یک لایه پلی استر و لایه دیگر پی وی سی تشکیل شده است. البته ممکن است مواد دیگری نیز در روند ساخت دخیل باشند.

بنابر همین دلیل از پارچه برزنت شمعی در لباس های بارانی، لباس های ورزشی ضد آب، سازه های کششی چون چادر مسافرتی و سایبان، پارچه برزنت بیمارستانی، روکش بار کانتینر، انواع کیف یا ساک دستی و … استفاده می شود.

از پارچه برزنت کانتینری نیز هنگام استفاده به عنوان روکش استخرهای رو باز، سایه بان فروشگاه ها، روکش ماشین های سنگین، مصارف بیمارستانی، برزنت کولر و … کاربرد دارد. 

از دیگر خاصیت های این پارچه برزنت کانتینری می توان به مقاومت بالا در برابر رشد و تکثیر باکتری ها اشاره کرد. هرچه پارچه ضد آب باشد امکان رشد کپک و باکتری به صفر می رسد.

آیا پارچه برزنت سر می خورد-فروشگاه دیکسون
علت سر خوردن پارچه برزنت چیست؟

سر خوردن پارچه برزنت می تواند یکی از دلایل این باشد که استفاده بسیاری نیز دارد. انواع پارچه برزنت بسیار متسحکم، منعطف و ضد آب می باشند. این پارچه با استفاده از موادی چون:

 • کرباس
 • پلی استر با روکش یوریتان
 • پی وی سی
 •  و یا یکسری پلاستیک ها چون پلی اتیلین ساخته می شود. 

برخی از این مواد موجب می شوند تا پارچه برزنت خاصیت لغزندگی به خود بگیرد. همچنین برخی از این مواد به پارچه برزنت خاصیت ضد حریق، ضد آفتاب، نسوز بودن و ضد حرارت داده است.

آیا پارچه برزنت سر می خورد-دیکسون

پارچه برزنت با کیفیت را از کجا خریداری کنید؟

  تولید کننده پارچه برزنت

ممکن است برای شما هم این سوال شده باشد که پارچه برزنت با کیفیت را از کجا خریداری کنید. در حقیقت پارچه برزنتی که با کیفیت و مرغوب باشد در فروشگاه های معتبر نیز یافت می شود.

فروشگاه دیکسون یکی از فروشگاه های مطرح می باشد که توانسته با حذف واسطه ها بهترین و با کیفیت ترین پارچه را به مشتریان عزیز ارائه دهد. 

امروزه که تنوع پارچه برزنتی با توجه به نوع استفاده و تقاضای مشتری زیاد شده است؛ لازم است با انواع مختلف آن و کیفیت هر یک از آن ها آشنا شوید تا خریدی رضایت بخش داشته باشید.

پس مهم ترین معیار خرید، انتخاب فروشگاه معتبر می باشد.دیکسون به عنوان مرکز فروش برزنت و دیگر پارچه های سازه کششی در سطح شهر فعالیت دارد

پیشنهاد برای مطالعه:

پارچه برزنت مخصوص سایبان ها

آیا پارچه برزنت سر می خورد-فروشگاه پارچه برزنت

سخن پایانی

در این مطلب به خاصیت سر خوردن پارچه برزنت اشاره کردیم. همچنین گفتیم که پارچه های برزنتی انواع مختلفی دارند که با به کار بردن یکسری مواد به آن ها می توان خاصیت ضد آب، نسوز بودن، ضد حریق، ضد حرارت و … را برایشان فراهم کرد. 

پارچه برزنت مشمعی و کانتینری در مقایسه با سایر انواع برزنت خاصیت لغزندگی دارند. این پارچه ها نیز استفاده های مختلفی دارند که برخی از رایج ترین ها شامل استفاده به عنوان سایبان و خیمه مسافرتی و دستگاه های صنعتی می باشد.

در پایان نیز اشاره کردیم که پارچه برزنت را بهتر است از فروشگاهی معتبر خریداری کرد. یکی از فروشگاه های مطرح دنیای چادر می باشد که در طراحی، ساخت، نصب و اجرای انواع سازه چادری، سایبان و … مهارت دارد.