روش رنگ کردن پارچه برزنتی

آیا نصب استخر برزنتی راحت است؟
آیا نصب استخر برزنتی راحت است؟
27 فروردین 1401
نمایش همه

روش رنگ کردن پارچه برزنتی

روش رنگ کردن پارچه برزنتی

روش رنگ کردن پارچه برزنتی

روش رنگ کردن پارچه برزنتی یک پروژه آسان است زیرا بوم طبیعی بهتر از بسیاری از پارچه های دیگر رنگ ها را نگه می دارد. از آن جایی که یک برزنت معمولاً بسیار بزرگ است، باید آن را به جای ماشین لباسشویی در یک وان بزرگ یا وان حمام رنگ کنید، سپس قبل و بعد از رنگرزی آن را در ماشین لباسشویی صنعتی بشویید تا مطمئن شوید که به درستی تمیز شده است.

هر رنگ فیبر واکنشی روی پارچه برزنت کار می کند و نتایج بهتر و ماندگار تری نسبت به رنگ های لباس مانند RIT ایجاد می کند.

آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن پارچه برزنتی

 1. پارچه را کاملاً بشویید.
 2. وان حمام را با حداقل 20 گالن آب گرم پر کنید و همزمان نمک بدون ید را در آن بریزید تا کاملاً حل شود.
 3. رنگ را در حدود 2 فنجان آب گرم (یا طبق دستورالعمل سازنده) حل کنید، سپس رنگ را در وان آب بریزید. به آرامی هم بزنید تا مطمئن شوید رنگ به طور کامل در آب حل شده است.
 4. برزنت را در آب رنگ قرار دهید و هر چند دقیقه یک بار حداقل 20 دقیقه آن را هم بزنید.
 5. فیکس کننده خاکستر سودا را در حدود 2 فنجان آب گرم حل کنید. در طی 15 دقیقه، خاکستر سودای حل شده را به آب رنگ اضافه کنید و مدام هم بزنید. اجازه ندهید مخلوط خاکستر سودا مستقیماً با برزنت تماس داشته باشد – آن را با چوب کنار بگذارید.
 6. حمام رنگ را هر سه تا چهار دقیقه و به مدت 30 دقیقه (رنگ های روشن) تا یک ساعت (رنگ های تیره یا قرمز) به هم زدن ادامه دهید.
 7. آب را تخلیه کرده و رنگ اضافی را از برزنت بشویید. برزنت را در آب داغ بشویید تا بقیه رنگ اضافی آن گرفته شود.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

چیزهایی که برای رنگ کردن برزنت نیاز خواهید داشت

 • 2/1 فنجان رنگ فیبر راکتیو
 • 20 فنجان نمک بدون ید
 • 2-2/1 فنجان فیکس کننده خاکستر سودا (به عنوان کربنات سدیم یا سودای شستشو هم شناخته می شود)
 • 20 گالن آب
 • چوب یا پارو بزرگ برای هم زدن

نکته: بیشتر خشکشویی ها نمی خواهند شما از ماشین هایشان برای رنگ کردن پارچه برزنتی کنید، اما نباید مشکلی در مورد شستن پارچه برزنت قبل و بعد از رنگرزی وجود داشته باشد و بهتر است از ماشین های بزرگ تر استفاده کنید تا مطمئن شوید که برزنت واقعاً تمیز می شود.

  پارچه برزنت سقف
چیزهایی که برای رنگ کردن برزنت نیاز خواهید داشت

دستور العمل های رنگ کردن برزنت را جدی بگیرید

 • دستورالعمل های بسته رنگ را قبل از شروع مرور کنید.
 • معمولاً دستورالعمل های دقیقی در پشت و داخل بسته وجود دارد. بنابراین، مطمئن شوید که دستورالعمل ها را به خوبی بخوانید.
 • روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها (روی اجاق گاز، ماشین لباسشویی و غیره) برای رنگ کردن پارچه برزنت استفاده کنید.
 • همچنین باید مطمئن شوید که مناطقی را که ممکن است در اثر رنگ با برزنت های سنگین ضخیم آسیب ببینند، کاملاً پوشانده و محافظت کرده اید.
آیا می توانید پارچه قطره ای بوم را رنگ کنید؟

راه‌حل های زیادی برای رنگ کردن پارچه برزنتی وجود دارد. با خیساندن پارچه در حمام رنگ برای مدت معینی، می توانید پارچه های قطره ای بوم را به هر اندازه که می خواهید تیره یا روشن کنید. علاوه بر این، بافت نازک آن ‌ها باعث می ‌شود که احساسی قدیمی و در عین حال کاملاً بادوام داشته باشند.

پارچه های قطره ای بوم آن قدر خنثی هستند که تقریباً در هر اتاقی از خانه قابل استفاده می باشند! فقط مطمئن شوید که پارچه برزنت مدل قطره ای را قبل از رنگ کردن شسته و خشک کنید.

آیا می توانید پارچه قطره ای بوم را رنگ کنید؟

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

آیا می توانید برزنت های بوم را رنگ کنید؟

بوم معمولاً از الیاف طبیعی ساخته می شود. بنابراین، بهتر است برای رنگ کردن پارچه برزنتی از رنگ واکنشی که به طور خاص برای پنبه ساخته شده است، استفاده کنید. رنگ کردن پارچه برزنتی به‌‌راحتی ممکن است، زیرا رنگ ها را بهتر از بسیاری از پارچه های دیگر نگه می دارد چرا که عمل آوری نشده است.

به چه روش هایی می توان یک برزنت بوم را رنگ کرد؟

در میان کاربرد های زیاد بوم، موارد زیادی وجود دارد. رنگ آمیزی مجدد آن ساده است و می توانید به روش های مختلفی آن را به طور موثر رنگ کنید. یکی از روش‌های رنگ کردن پارچه برزنت استفاده از ماشین لباسشویی است که زمان کم تری صرف می کند.

  نصب سازه کششی برای کنسرت های رو باز

رنگ آمیزی مجدد بوم خود را نیز می توان به صورت دستی با استفاده از آب داغ یا خمیر رنگ قابل رنگ آمیزی انجام داد.

دیکسون در همین راستا خواندن مقاله زیر را پیشنهاد می دهد:

پارچه برزنت نسوز فایبرگلاس

برزنت های بوم را چگونه رنگ می کنید؟

برزنت های بوم را چگونه رنگ می کنید؟

رنگ باید قبل از ریختن در وان در حدود 2 فنجان آب گرم (یا طبق دستورالعمل سازنده) حل شود. اگر به آرامی آن را هم بزنید، رنگ کاملاً در آب حل می شود. آب رنگ را هر چند دقیقه به مدت حداقل 20 دقیقه هم بزنید و سپس رنگ کردن پارچه برزنت را انجام دهید.

آیا پارچه برزنتی ، رنگ را نگه می دارد؟

بله؛ همان طور که گفته شد، یک برزنت بوم را می توان به راحتی با دستورالعمل رنگ کردن پارچه برزنتی رنگ کرد زیرا رنگ ها را بهتر از بسیاری از پارچه های دیگر نگه می دارد زیرا برزنتی عمل آوری نشده است.

آیا می توانید کاور های برزنتی را رنگ کنید؟

رنگ آمیزی مجدد یا دیوارپوش خانه منجر به سایبان بوم می شود که ممکن است با رنگ یا سبک جدید مطابقت نداشته باشد. این بوم را می توان طوری رنگ کرد که مطابقت داشته باشد.

به طور کلی، پارچه ترانزیتی مدرن از پارچه پلی استر ساخته می شوند و بهتر است با رنگرزی غوطه وری دوباره رنگ آمیزی شوند. اگرچه رنگ کردن پارچه برزنت به روش غوطه‌وری نسبت به پارچه‌های طبیعی زمان ‌بر تر است، اما نتایج به همان اندازه خوشایند می باشد.

برای رنگ کردن پارچه برزنت به چه چیز هایی نیاز خواهید داشت؟

پارچه برزنت را می توان با هزینه بسیار کم و با سهولت رنگ آمیزی کرد. برای رنگ کردن پارچه برزنت تنها چیزی که نیاز دارید، رنگ، آب و نمک است تا یک رنگ فوق العاده ایجاد کنید.

آیا می توانید یک چادر برزنتی را رنگ کنید؟

برای رنگ کردن پارچه برزنت از یک اسفنج و رنگ اسپری شده در ظرف پلاستیکی استفاده کنید تا اسپری یکنواخت شود و تمام آن گوشه ها و لبه ها گرفته شود و سپس بگذارید خشک شود. بعد از آن با اسفنج روی آن بکشید و قبل از خشک کردن دوباره همه چیز را صاف کنید.