نحوه شست و شو پارچه برزنت

نکات مهم در خرید چادر مسافرتی
نکات مهم در خرید چادر مسافرتی
11 اسفند 1400
سازه کششی از نظر فشردگی بافت
سازه کششی از نظر فشردگی بافت
17 اسفند 1400
نمایش همه

نحوه شست و شو پارچه برزنت

نحوه شست و شو پارچه برزنت

نحوه شست و شو پارچه برزنت

نحوه شست و شو پارچه برزنت به چه صورت است؟ پارچه برزنت می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد، از خشک نگه داشتن اشیا گرفته تا تمیز نگه داشتن آن ها و حمل آسان. با گذشت زمان این استفاده ها یک برزنت را کثیف می کند و کثیفی طول عمر یک برزنت را کوتاه می کند.بنابراین نحوه شست و شو پارچه برزنت حائز اهمیت است.

تمیز کردن پارچه برزنت عمر آن را افزایش می دهد و می تواند استفاده از آن را برای اهداف دیگر آسان تر کند. وینیل، پلی اتیلن و بوم سه نوع اصلی برزنت هستند. هر سه می توانند عملکرد های متفاوتی داشته باشند، اما اساساً نحوه شست و شو پارچه برزنت یکسان است و روش های متفاوتی ندارد.البته بسته به نوع پارچه باید نکاتی در مورد نحوه شست و شو پارچه برزنت رعایت شود تا به پارچه آسیبی وارد نشود.

مواردی که شما برای شستن پارچه برزنت نیاز خواهید داشت:

 • پارچه برزنت
 • سطل
 • صابون
 • برس اسکراب یا جارو فشاری دسته بلند
 • شلنگ باغچه
مواردی که شما برای شستن پارچه برزنت نیاز خواهید داشت:

نحوه شست و شوی پارچه برزنت بوم

 1. یک فضای بزرگ، مسطح و تمیز را با شلنگ در مسیر ورودی یا سایر مناطق غیر کثیف ایجاد کنید.
 2. پارچه برزنت را تکان دهید تا هرگونه کثیفی و زباله های سست از بین برود.
 3. برزنت را صاف پهن کنید.
 4. از جارو یا برس اسکراب برای پاک کردن هرگونه کثیفی که روی برزنت باقی مانده است، استفاده کنید.
 5. دو گالن آب را با چند قطره صابون ظرفشویی یا صابون ملایم دیگر در یک سطل مخلوط کنید. اگر می‌خواهید لکه‌های سخت را پاک کنید، به ازای هر گالن آب، یک فنجان سرکه اضافه کنید.
 6. از یک برس اسکراب پرزهای سفت یا جارو فشاری دسته بلند آغشته به محلول صابون برای مالش برزنت استفاده کنید.
 7. صابون را فوراً با شلنگ باغبانی بشویید و مطمئن شوید که هیچ صابونی باقی نمانده است.
 8. برزنت را صاف بگذارید و قبل از تا زدن اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

نکته: برزنت های پلی اتیلن به اندازه برزنت های وینیلی نیازی به تمیز کردن ندارند زیرا ترکیب شیمیایی پلی اتیلن کثیفی را به راحتی جذب نمی کند. می توانید صابون هایی بخرید که مخصوص تمیز کردن برزنت های بوم هستند.

هشدار: هرگز پارچه برزنت خود را در ماشین لباسشویی یا خشک کن قرار ندهید.

در همین رابطه بخوانید:

استفاده از پارچه برزنت برای روکش استخر

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

اهمیت شست و شوی پارچه برزنت

برزنت های بوم اغلب برای پوشاندن اجسام ثابت مانند مبلمان عرشه، قایق ها، اتومبیل ها و تعداد زیادی از سایر اقلام در فضای باز استفاده می شوند و یک مهر و موم ضد شعله و قابل تنفس روی آن ها ایجاد می کنند.

  سازه کششی مناسب برای هتل

اغلب، این برزنت ها به دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض زمین و عناصر، کپک زده و کثیف می شوند. نحوه شست و شو پارچه برزنت بوم نیاز به کار اضافی دارد زیرا نمی توانید آن را در ماشین لباسشویی و خشک کن قرار دهید.

دوخت می تواند ظریف باشد، که شستن با دست را در اولویت قرار می دهد، اما پارچه برزنت اغلب بزرگ است و امکان شستن آن در سینک را از بین می برد. با این حال، می توانید با استفاده از چند روش مختلف، برزنت خود را نسبتاً بدون دردسر تمیز کنید.

اهمیت شست و شوی پارچه برزنت
راهنمای گام به گام شست و شوی پارچه برزنت
 1. برزنت بوم خود را در بیرون پهن کنید. صابون ظرفشویی را با آب گرم در یک سطل مخلوط کنید.
 2. یک اسفنج یا دستمال ظرفشویی را در آب صابون فرو کنید. پارچه خیس شده را بردارید و سپس قسمت بیرونی برزنت را بشویید.
 3. برزنت را با آب بشویید و سپس آن را به بند رخت آویزان کنید. اگر بند رخت دو خط است و برزنت خیلی بزرگ است، آن را در هر دو خط بکشید. طرف دیگر برزنت را بشویید و سپس آبکشی کنید. اجازه دهید برزنت خشک شود. برزنت را داخل خشک کن قرار ندهید.
 4. برزنت را در یک سینک بزرگ یا در وان قرار دهید. روی آن آب بپاشید تا مواد زیر آب برود.
 5. صابون را به آب اضافه کنید و آب را در اطراف مخلوط کنید. برزنت را با یک پارچه یا اسفنج از دو طرف مالش دهید.
 6. سینک یا وان را تخلیه کنید و سپس آب اضافی را از برزنت بگیرید. پارچه برزنت را آویزان کنید تا خشک شود. توجه داشته باشید که به هیچ وجه برزنت را داخل خشک کن قرار ندهید. در نحوه شست و شو پارچه برزنت بسیار مهم است که مراحل طبق روند گفته شده پیش برود.

دیکسون در همین رابطه خواندن مقاله زیر را پیشنهاد می دهد:

چادر برزنت نسوز کامیون

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

نحوه شست و شوی پارچه برزنت ضد آب

پارچه برزنت ضد آب معمولاً در قایق ها و هم چنین سایر سطوح مشابه در فضای باز استفاده می شود. پارچه برزنت با کیفیت سنگین، آب را جذب نمی کند، بنابراین از برخی از مشکلات اعم از رشد کپک و جلبک که در سایر انواع مواد در فضای باز رایج است، جلوگیری می شود.

  پارچه آلاچیق از چه نوع برزنت تهیه شده است؟

پارچه برزنت ضد آب ارزان قیمت مانند هر پارچه دیگری نیاز به تمیز کردن دارد، بنابراین پارچه برزنت را همان طور که می‌خواهید با یک محلول ملایم تمیز کنید که تجمعات را بدون خراب شدن برزنت پاک می ‌کند.

 1. پارچه برزنت را به طور منظم با شلنگ بشویید. در صورت امکان این کار را در یک روز گرم و آفتابی انجام دهید، زیرا باعث می شود پارچه به سرعت در هوای آزاد خشک شود.
 2. محلول 50/50 آب و سرکه سفید را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. این را روی پارچه برزنت ضد آب اسپری کنید. سرکه ضد عفونی و خوش بو می کند، به علاوه هرگونه کپک یا قارچ را از بین می برد. در حالی که کپک و قارچ معمولاً مشکلی برای بوم ضد آب نیستند، گاهی اوقات اگر پارچه برزنت برای مدت طولانی در معرض آب ایستاده قرار گیرد، این عناصر مخرب ممکن است ایجاد شوند.
 3. 1 گالن آب را با 2 قاشق غذاخوری پودر لباس شویی مخلوط کنید. یک اسفنج را در سطل فرو کنید و بوم را بمالید تا فضولات پرندگان باقی مانده روی پارچه برزنت پاک شود.
 4. یک بار دیگر مشمع برزنتی ضد آب را با شلنگ بشویید و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود.نکته مهم در نحوه شست و شو پارچه برزنتی رعایت به دقت و به ترتیب مراحل گفته شده است.
نحوه شست و شوی پارچه برزنت ضد آب

نحوه شست و شوی پارچه برزنت پلی

نحوه شست و شو پارچه برزنت پلی اتیلن ممکن است بسته به نوع و مدل آن متفاوت باشد.

 1. مقداری مواد شوینده را با آب داغ مخلوط کنید.
 2. از این مخلوط برای شستن برزنت استفاده کنید.
 3. پارچه ترانزیتی را آب کشیده و مواد شوینده را بزدایید.
 4. برخی از کاربران به سادگی برزنت های پلاستیکی خود را با یک شلنگ تمیز می کنند و تکه های سخت تر را با یک پارچه مرطوب پاک می کنند.
 5. مهم است که پارچه برزنتی را زمانی که خیس است در انبار قرار ندهید، زیرا انجام این کار ممکن است منجر به تشکیل کپک در پارچه شود.