شناخت کامل پارچه برزنت ارتشی

تاثیر سازه چادری در معماری
تاثیر سازه چادری در معماری
8 دی 1400
چاپ دیجیتال بر روی پارچه ترانزیتی
چاپ دیجیتال بر روی پارچه ترانزیتی
11 دی 1400
نمایش همه

شناخت کامل پارچه برزنت ارتشی

پارچه برزنت ارتشی

پارچه برزنت ارتشی

طیف وسیعی از انواع پارچه برزنت ارتشی موجود می باشد. پارچه برزنت ارتشی با استاندارد های مشابه سایر پارچه های برزنتی برای کاربری های پادگان های چادری نظامی، برزنت های تجهیزات نظامی و پوشش های ترانزیتی حمل و نقل استفاده می شوند.

مشمع برزنت ارتشی را هم چنین می توان برای انواع مقاصد صنعتی، کاربرد های تجاری و سایر کسب و کار ها نیز تهیه کرد.

برزنت های ارتشی به دلیل موارد استفاده آن ها مقاوم در برابر شعله، سایش و پارگی هستند و می توانند در شرایط آب و هوایی گوناگون مقاومت کنند.

قبل از خرید پارچه برزنت ارتشی یا نظامی بهتر است خوب آن ها را بشناسید و ویژگی های آن ها را بدانید. این مقاله راهنمای جامعی از شناخت کامل پارچه برزنت ارتشی ارائه می دهد.

جنس پارچه برزنت ارتشی

پارچه برزنت ارتشی با کیفیت معمولاً از جنس پلی استر، پلی اتیلن یا الیاف کرباس تولید می شود که با روکش منحصر به فرد پی وی سی (PVC) پوشیده شده است.

اما به طور کل الیاف پارچه برزنت نظامی معمولاً به صورت ترکیبی از ویسکوز و پلی استر است.

جنس پارچه برزنت ارتشی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

مزایای پارچه برزنت ارتشی

پارچه های برزنت نظامی مزایای زیادی دارند از جمله نصب بسیار آسان و محافظت موثر در برابر آب و هوای بد. برزنت های ارتشی را می توان به راحتی در هر محیطی نصب کرد.

اگر به صورت عمودی قرار گیرد در برابر باد و یا اگر به صورت افقی قرار گیرد از باران محافظت می کند. برزنت نظامی از موادی ساخته شده است که خیلی سریع خشک می شوند و این امکان را می دهد که در صورت نیاز به سرعت آن را جمع آوری کنید و متحمل بار زیادی نشوید.

پارچه ها در صورت جذب آب و خیس شدن بسیار می توانند سنگین باشند. پارچه های برزنتی ارتشی بسیار سبک هستند و در حالت جمع شده به هیچ عنوان حجیم نیستند و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند.

برزنت های ارتشی با کیفیت به گونه ای طراحی شده اند که قوی و مقاوم باشند اما بسته به کیفیت ساخت ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد.

در همین راستا مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

  نکات مهم انتخاب آلاچیق پارچه ای باغ

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

دلیل برتری برزنت ارتشی بر سایر پارچه های برزنتی

خرید پارچه برزنت ارتشی معمولاً برای مقاصد نظامی صورت می گیرد. به همین دلیل مشمع های برزنتی ارتشی بسیار مقاوم تر از برزنت های معمولی تولید شده اند. برزنت ارتشی هم چنین در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم و کاملاً ضد آب است.

پارچه برزنت ارتشی با کیفیت با یک روکش منحصر به فرد پی وی سی پوشیده شده است که باعث می شود این برزنت ها مرغوب و با کیفیت، انعطاف پذیر، مقاوم در برابر شعله و هم چنین مقاوم در برابر سایش و پارگی باشند.

برزنت های نظامی به صورت سفارشی نیز تولید می شوند. هرچند شاید پر مصرف ترین پارچه برزنت ارتشی همان برزنت استتاری باشد که در طرح ها و رنگ های مختلف و معمولاً با زمینه جنگلی قابل تهیه هستند.

دلیل برتری برزنت ارتشی بر سایر پارچه های برزنتی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

برزنت استتار ارتشی

برزنت های استتار ارتشی معمولاً یک طرف چاپ استتاری دارند و روی دیگر آن ها سبز زیتونی است. طرف چاپی این برزنت ها بر اساس پالت رنگی محیط اطراف تهیه می شوند.

اگر میدان نبرد منطقه ای بیابانی باشد، پارچه برزنت ارتشی با زمینه خاکی و اگر منطقه ای سرسبز و پر درخت باشد، برزنت ارتشی با زمینه جنگلی تهیه می شود.

برزنت های استتار همان مشخصات سایر برزنت ها را دارند و نه تنها توسط ارتش بلکه برای کمپینگ، شکار، ماهیگیری و پینت بال نیز استفاده می شوند.

آن ها هم چنین برای پنهان کردن اقلام در یک مزرعه یا باغ عالی هستند زیرا چاپ استتار جنگلی به طور یکپارچه با محیط یکی می شود.

پس از خرید برزنت استتار ارتشی، اگر نیازی به چاپ استتار ارتشی نباشد، می توانید برزنت را به سمت سبز زیتونی برگردانید تا بتوانید از دو گزینه رنگی بهره مند شوید.

برزنت استتار ارتشی
سر پناه A شکل برزنتی

با برزنت های استتار ارتشی معمولاً سرپناه های A شکل برپا می کنند که با نام (Basha) نیز شناخته می شوند. باشاها بیشتر توسط ارتش مورد استفاده قرار می گیرند.

ارتش نیوزلند و نیروهای مسلح سنگاپور در جریان عملیات های خود از این نوع سرپناه استفاده فراوانی کرده اند.

پارچه های برزنت استتار ارتشی سبک وزن هستند و در میدان نبرد خیلی سریع می توان آن ها را جابجا کرد و در زمان برپایی نیز می توانند با شاخ و برگ درختان مستتر شوند.

  تشخیص جنس پارچه

بسیاری از آن ها نیز بازتابنده مادون قرمز هستند که باعث می شود کم تر قابل شناسایی باشند. استفاده از این نوع پارچه های برزنت استتار ارتشی و سرپناه های A شکل برای یک عملیات رصد مخفی ایده آل است.

دیکسون شما را دعوت به خواندن به مقاله زیر می کند:

بهترین پارچه های برزنت را از کجا خریداری کنیم؟

سر پناه A شکل برزنتی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

کاربرد های پارچه برزنت ارتشی

  • مقاصد نظامی و پادگانی
  • تولید منسوجات نظامی از جمله لباس و کوله
  • روکش های استتاری لوازم و ماشین های نظامی
  • پوشاندن تجهیزات حساس و ایجاد چادر های بیرونی مقاوم در برابر شعله و آب و هوا
  • ایمن سازی و محافظت از وسایل بزرگ حین حمل و نقل و پارچه ترانزیتی
  • کاربری های مسکونی مانند ایجاد فضای باز اضافی برای تجهیزات
  • پوشاندن هیزم یا وسایل نقلیه
  • کمپینگ و اردوهای جنگلی
  • شکار و ماهیگیری
  • پینت بال

قیمت پارچه برزنت ارتشی

اگر قصد خرید پارچه برزنت ارتشی را متناسب با نیاز های خود دارید، نخست باید از قیمت انواع آن مطلع شوید و بر اساس بودجه خود تصمیم بگیرید که کدام یک از ویژگی های این دست پارچه ها برای شما ضروری تر است و بر اساس آن هزینه کنید.

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که بر قیمت مشمع برزنت ارتشی تاثیر گذارند. نخستین عامل تاثیر گذار بر قیمت برزنت ارتشی جنس الیاف به کار رفته در آن است.

نخی بودن الیاف پارچه برزنت ارتشی یا آغشته به روکش پی وی سی بودن آن می توانند بر قیمت پارچه کانتینری ارتشی موثر باشند. ویژگی هایی که این پارچه ها ارائه می دهند نیز بر قیمت آن ها تاثیر مستقیم دارند از جمله ضد آب و آنتی باکتریال بودن، محافظت در برابر اشعه UV، طرح و رنگ و نوع چاپ استتاری و مواردی از این دست.

اگر قصد خرید پارچه برزنت ارتشی ارزان قیمت را دارید، می توانید این برزنت ها را به صورت کیلویی تهیه کنید. قیمت پارچه برزنت ارتشی به صورت کیلویی ارزان تر از تهیه آن به صورت رولی یا توپی است.