پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

ایجاد محل بازی کودکان با سازه چادری
ایجاد محل بازی کودکان با سازه چادری
17 آذر 1400
انتخاب پارچه کانتینری برای کامیون های مسقف
پارچه کانتینری کامیون
20 آذر 1400
نمایش همه

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

امروزه استفاده از پارچه برزنت و نمونه های پارچه شمعی برزنت براق بیش از پیش رواج یافته است .پارچه شمعی برزنت براق توسط بسیاری از تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید می گردند و به بازار ها عرضه می شوند.

خرید پارچه شمعی برزنت براق از تمامی مراکز فروش محصولات پارچه برزنت امکان پذیر است. فروشگاه دیکسون از معتبر ترین فروشگاه های سراسر کشور است که امکان خرید حضوری و اینترنتی را برای تمامی متقاضیان در سراسر کشور فراهم نموده است . در این مقاله قصد داریم راجع به پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع سخن بگوییم .

پارچه شمعی برزنتی چیست؟

پارچه شمعی برزنت براق از پرکاربرد ترین انواع پارچه برزنت می باشد که کاربرد های فراوانی در مکان های مختلف و به خصوص صنایع دارند . این پارچه ها در انواع مختلف تولید میگردند که در ادامه توضیحات بیش تری در خصوص پارچه شمعی برزنت براق خواهیم داد.

پارچه شمعی برزنت براق اکثرا از الیاف مواد مصنوعی پلی استر و نخ پنبه ای تولید می شوند ، اما تولید آن از پلی استر بیشتر صورت می گیرد .

این پارچه ها کاربرد های متفاوتی از جمله تولید انواع چادر های مسافرتی ، تولید ساک ها و کوله های ورزشی ، لباس های بارانی و ورزشی ، سایبان های مختلف ، چتر ها و …. دارند.

برای آشنایی بیشتر با پارچه برزنتی و انواع آنها پیشنهاد می کنیم مطلب تفاوت پارچه برزنت با دیگر پارچه ها را مطالعه نمایید.

پارچه شمعی برزنتی چیست؟

ویژگی های پارچه های برزنت شمعی

قبل از بررسی پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع بهتر است با ویژگی پارچه شمعی برزنت براق آشنا شویم . از اصلی ترین ویژگی های پارچه شمعی برزنت براق، ضد آب بودن آن هاست.

الیاف و بافت پارچه شمعی برزنت براق آن قدر مقاوم است که اجازه ی عبور رطوبت و آب را از خود نمی دهند . به همین دلیل است که برای ساخت سایبان ها مناسب می باشند.

پارچه شمعی برزنت براق دارای مقاومت کششی بسیار بالا است و به راحتی پاره نمی شود و مشکلی برای بافت پارچه پیش نمی آید . پارچه شمعی برزنت براق طول عمر بسیار بالایی دارند و با یک بار هزینه برای خرید آن ها ، شما را از خرید مجدد آن تا مدت طولانی بی نیاز می نمایند.

این پارچه شمعی برزنت براق عایق مناسبی برای حرارت می باشد البته نه به اندازه ی برزنت های نسوز اما نسبت به پارچه های معمولی تحمل حرارت آن ها بیش تر است که این مورد سبب منحصر به فرد بودن پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع مختلف می گردد .

ویژگی های پارچه های برزنت شمعی

انواع پارچه های برزنت شمعی براق

امروزه پارچه شمعی برزنت براق را در انواع مختلف می سازند که در بخش زیر به بیان انواع پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع می پردازیم :

1- پارچه های شمعی پشت نقره ای: دلیل این نامگذاری وجود یک لایه ی نقره ای در پشت پارچه شمعی برزنت براق می باشد . پشت نقره ای ها را جزء پر کاربرد ترین و محبوب ترین پارچه شمعی برزنت براق هستند.

از این پارچه ها برای تولید انواع سایبان ها و آفتابگیر ها استفاده می گردد . قیمت پارچه شمعی برزنت براق نسبت به نمونه های دیگر کم تر است و همین باعث تقاضای زیاد برای این محصول میگردد.

2- پارچه های شمعی پشت سفید: وجود یک لایه ی سفید در پشت این نوع پارچه شمعی برزنت براق سبب گشته تا آن ها را با نام برزنت شمعی پشت سفید بشناسند.

3- پارچه برزنت شمعی پشت لاستیکی: پشت لاستیکی ها نسبت به دو مدل قبل بافت بسیار نرم تری دارند و در عین حال ضخامت آن ها بیش تر است. الیاف نرم استفاده شده در این پارچه شمعی برزنت براق سبب گشته تا برای تولید پوشاک بسیار مناسب باشند.

انواع پارچه های برزنت شمعی براق
پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع

تولید کاور های دستگاه های صنعتی : بسیاری از دستگاه ها و کالا های صنعتی هستند که برای نگهداری درست از آن ها بایستی با کاور های برزنتی پوشانده شوند . این کار سبب می گردد تا عمر دستگاه ها و کالاهای مختلف بیش تر شود.

صنایع پوشاک :بسیاری از تولید کنندگان، لباس های ورزشی و کاپشن ها یا بارانی ها را از پارچه شمعی برزنت براق تهیه می کنند . دلیل آن ضد رطوبت بودن آن هاست که برای استفاده در مناطق بارانی مناسب می باشند .

تولید سایبان ها : سایبان ها برای ایجاد سایه تولید می شوند. ساختار آنها باید به نحوی باشد که در زیر باران هم قابل استفاده باشند. به همین دلیل از پارچه های ضد آبی همچون پارچه شمعی برزنت براق برای تولید آن ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: پارچه برزنت چادر مسافرتی

پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع

در این مقاله در خصوص پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع سخن گفتیم تا شما را بیش تر با خصوصیات و موارد استفاده ی آن ها آشنا سازیم.

خرید تمامی پارچه شمعی برزنت براق از فروشگاه دیکسون به راحتی امکان پذیر می باشد. کافی است به این فروشگاه و یا سایت اینترنتی آن مراجعه کنید و انواع محصولات شامل سازه کششی، پارچه کانتینری و… را مشاهده نمایید.

  فروش انواع پارچه های پی وی سی نانو