پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

ایجاد محل بازی کودکان با سازه چادری
ایجاد محل بازی کودکان با سازه چادری
17 آذر 1400
انتخاب پارچه کانتینری برای کامیون های مسقف
انتخاب پارچه کانتینری برای کامیون های مسقف
20 آذر 1400
نمایش همه

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع

امروزه استفاده از پارچه برزنت و نمونه های پارچه شمعی برزنت براق بیش از پیش رواج یافته است . این پارچه ها توسط بسیاری از تولید کنندگان داخلی و خارجی تولید می گردند و به بازار ها عرضه می شوند.

خرید این پارچه ها از تمامی مراکز فروش محصولات برزنتی امکان پذیر است. فروشگاه دنیای چادر از معتبر ترین فروشگاه های سراسر کشور است که امکان خرید حضوری و اینترنتی را برای تمامی متقاضیان در سراسر کشور فراهم نموده است . در این مقاله قصد داریم راجع به پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع سخن بگوییم .

پارچه شمعی برزنتی چیست؟

پارچه های شمعی از پرکاربرد ترین انواع پارچه برزنت می باشند که کاربرد های فراوانی در مکان های مختلف و به خصوص صنایع دارند . این پارچه ها در انواع مختلف تولید می گردند که در ادامه توضیحات بیش تری در خصوص آن ها خواهیم داد.

برزنت های شمعی اکثرا از الیاف مواد مصنوعی پلی استر و نخ پنبه ای تولید می شوند ، اما تولید آن از پلی استر بیش تر صورت می گیرد .

این پارچه ها کاربرد های متفاوتی از جمله تولید انواع چادر های مسافرتی ، تولید ساک ها و کوله های ورزشی ، لباس های بارانی و ورزشی ، سایبان های مختلف ، چتر ها و …. دارند.

برای آشنایی بیشتر با پارچه های برزنتی و انواع آنها پیشنهاد می کنیم مطلب تفاوت پارچه برزنت با دیگر پارچه ها را مطالعه نمایید.

پارچه شمعی برزنتی چیست؟

ویژگی های پارچه های برزنت شمعی

قبل از بررسی پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع بهتر است با ویژگی های آن آشنا شویم . از اصلی ترین ویژگی های پارچه شمعی براق، ضد آب بودن آن هاست.

الیاف و بافت این پارچه ها آن قدر مقاوم هستند که اجازه ی عبور رطوبت و آب را از خود نمی دهند . به همین دلیل است که برای ساخت سایبان ها مناسب می باشند.

این پارچه ها دارای مقاومت کششی بسیار بالا هستند و به راحتی پاره نمی شوند و مشکلی برای بافت آن ها پیش نمی آید . برزنت های شمعی طول عمر بسیاری دارند و با یک بار هزینه برای خرید آن ها ، شما را از خرید مجدد آن تا مدت طولانی بی نیاز می نمایند.

این پارچه برزنت ها عایق مناسبی برای حرارت می باشند البته نه به اندازه ی برزنت های نسوز اما نسبت به پارچه های معمولی تحمل حرارت آن ها بیش تر است که این مورد سبب منحصر به فرد بودن پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع مختلف می گردد .

ویژگی های پارچه های برزنت شمعی

انواع پارچه های برزنت شمعی براق

امروزه پارچه های برزنت را در انواع مختلف می سازند که در بخش زیر به بیان انواع پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع می پردازیم :

1- پارچه های شمعی پشت نقره ای: دلیل این نامگذاری وجود یک لایه ی نقره ای در پشت این پارچه برزنت می باشد . پشت نقره ای ها را جزء پر کاربرد ترین و محبوب ترین پارچه های برزنت براق هستند.

از این پارچه ها برای تولید انواع سایبان ها و آفتابگیر ها استفاده می گردد . قیمت پارچه برزنت شمعی نسبت به نمونه های دیگر کم تر است و همین باعث تقاضای زیاد برای این محصول گشته است.

2- پارچه های شمعی پشت سفید: وجود یک لایه ی سفید در پشت این نوع پارچه برزنت سبب گشته تا آن ها را با نام برزنت شمعی پشت سفید بشناسند.

3- پارچه برزنت شمعی پشت لاستیکی: پشت لاستیکی ها نسبت به دو مدل قبل بافت بسیار نرم تری دارند و در عین حال ضخامت آن ها بیش تر است. الیاف نرم استفاده شده در این پارچه ها سبب گشته تا برای تولید پوشاک بسیار مناسب باشند.

انواع پارچه های برزنت شمعی براق
پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع

تولید کاور های دستگاه های صنعتی : بسیاری از دستگاه ها و کالا های صنعتی هستند که برای نگهداری درست از آن ها بایستی با کاور های برزنتی پوشانده شوند . این کار سبب می گردد تا عمر دستگاه ها و کالاهای مختلف بیش تر شود.

صنایع پوشاک :بسیاری از تولید کنندگان، لباس های ورزشی و کاپشن ها یا بارانی ها را از برزنت های شمعی براق تهیه می کنند . دلیل آن ضد رطوبت بودن آن هاست که برای استفاده در مناطق بارانی مناسب می باشند .

تولید سایبان ها : سایبان ها برای ایجاد سایه تولید می شوند. ساختار آن ها باید به نحوی باشد که در زیر باران هم قابل استفاده باشند. به همین دلیل از پارچه های ضد آبی هم چون برزنت های شمعی برای تولید آن ها استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: پارچه برزنت چادر مسافرتی

پارچه شمعی براق و کاربرد آن در صنایع

در این مقاله در خصوص پارچه شمعی برزنت براق و کاربرد آن در صنایع سخن گفتیم تا شما را بیش تر با خصوصیات و موارد استفاده ی آن ها آشنا سازیم.

خرید تمامی برزنت های شمعی از فروشگاه دنیای چادر به راحتی امکان پذیر می باشد. کافی است به این فروشگاه و یا سایت اینترنتی آن مراجعه کنید و انواع محصولات شامل سازه کششی، پارچه کانتینری و… را مشاهده نمایید.

  انواع پارچه برزنت