انتخاب طرح پارچه سقف

طرح های سازه چادری با فرم های زیبا
طرح های سازه چادری با فرم های زیبا
1 دی 1400
پارچه کانتینری ضد آب
پارچه کانتینری ضد آب
4 دی 1400
نمایش همه

انتخاب طرح پارچه سقف

انتخاب طرح پارچه سقف

انتخاب طرح پارچه سقف

نحوه انتخاب طرح پارچه سقف چگونه است؟  اکثر مردم به اشتباه تصور می کنند که سازه های پارچه ای فقط برای استفاده های کوتاه مدت طراحی شده اند. این در حالی است که سازه های پارچه ای به طور گسترده ای برای استفاده های طولانی مدت نیز قابل استفاده هستند.

پارچه های مورد استفاده در سازه های پارچه ای، مستحکم، کشسان و بسیار قوی می باشند. در سایبان های مسقف چادری،  پارچه سقف ها روی قاب ها و پایه های فولادی یا آلومینیمی قرار می گیرند تا پناهگاه مورد نظر شما را تشکیل دهند.

طراحی سقف پارچه ای با توجه به محل نصب

سازه پارچه ای در صورتی که به درستی نصب شود، می تواند تا بیست سال نیز دوام داشته باشد. به همین خاطر است که استفاده روز افزون آن ها را برای کاربری های مسکونی، تجاری یا نمایشگاهی شاهد هستیم.

یکی از موارد مهمی که باید در جهت تامین نیاز های خود در نظر بگیرید، طراحی آن است. سقف بیشترین تاثیر را بر ظاهر و عملکرد سازه دارد. انتخاب طرح پارچه سقف تا حد زیادی به نوع سقف سازه پارچه ای بستگی دارد.

در این مقاله انواع سقف هایی که معمولاً برای سازه های پارچه ای مورد استفاده قرار می گیرند، آورده شده است.

سقف زینی یکی از عنوان سازه پارچه ای

با انتخاب طرح پارچه سقف می توانید محیطی جذاب داشته باشید! پارچه بین یک سری از نقاط پایین و بالا کشیده می شود.

سقف زین یک منحنی محدب در یک محور و یک مقعر در سمت دیگر تشکیل می دهد. سقف دارای سه پایه های گوشه ای و کابل ها و قاب های شعاعی برای پشتیبانی آن است.

سقف سازه کششی زینی یک انتخاب عالی در مناطقی با شرایط آب و هوایی آرام است. این نوع از سقف، فضای مناسب و مطلوبی نیز ارائه می دهد.

سقف زینی یکی از عنوان سازه پارچه ای

سازه پارچه ای دکلی

این نوع از انتخاب طرح پارچه سقف ها، رایج ترین در میان سازه های پارچه ای هستند. این سقف ها ظاهری شبیه به چادر دارند و توسط یک دکل اصلی در مرکز و سایر دکل ها در امتداد محیط برای پشتیبانی بیشتر، نگه داشته می شوند.

پارچه سقف با استفاده از حلقه های کابل به قطب ها متصل می شود. سقف های دکلی بادوام هستند و می توانند در سازه های مستقل یا آنهایی که توسط ساختمان های دیگر پشتیبانی می شوند، مورد استفاده قرار گیرند.

  اهمیت کیفیت پارچه سایبان

در همین راستا مقاله زیر را مطالعه کنید:

خرید پارچه سقف برای ویلا

سازه پارچه ای قوس دار

سقف های قوس دار بیشتر در سازه های پارچه ای مورد استفاده در زمین های کشاورزی و اردوگاه ها دیده می شوند.

سقف شامل اعضای فشاری منحنی به عنوان تکیه گاه اصلی و قوس های متقاطع برای پایداری جانبی است.

سقف های قوس دار بادوام هستند و اعضای آن از ساختاری قوی پشتیبانی می کنند. اشکال مختلف قوس وجود دارد که می توانید به عنوان انتخاب طرح پارچه سقف پارچه سایبان خود انتخاب کنید.

سازه پارچه ای قوس دار
سازه پارچه ای سقف کابلی

این سقف ها دارای یک سطح تک لایه با دو مجموعه کابل های ضد آوند با فاصله نزدیک و یک شبکه متصل هستند که از پارچه های سازه شما پشتیبانی می کند.

پشتیبانی اضافی برای پارچه چادر شما این نوع از سقف را به انتخابی ایده آل برای مناطقی با شرایط آب و هوایی نامساعد و متغیر تبدیل می کند. سقف های متکی به شبکه کابلی هم چنین انتخاب خوبی برای افرادی است که به دنبال ساختاری زیبا و شیک هستند.

اکثر مردم انتخاب خود را از یک سازه صرفاً بر اساس نوع پارچه و قاب‌های ساختاری قرار می‌دهند. با این حال، گزینه های سقف فوق بر فضای سازه شما و میزان مقاومت آن در برابر عناصر مختلف تأثیر می گذارد.

بنابراین، اطمینان از انتخاب موردی که نیازهای شما و شرایط منطقه شما را برآورده می کند، ضروری است.

دیکسون شما را به خواندن مقاله زیر دعوت می کند:

نصب پارچه سقف در ساحل

سقف سازه پارچه ای شما از چه جنسی باید باشد؟

نوع و انتخاب طرح سقف پارچه ای هم وابسته به ترجیحات شخصی شما است و هم به نحوه استفاده از بستگی دارد.

شرایط محیطی نیز دخیل هستند برای مثال اگر در مناطق کوهستانی زندگی می کنید، سقف شیب دار بهتر است، زیرا به شما اجازه می دهد به راحتی از شر برف و باران روی سقف سازه خود خلاص شوید.

  قیمت عمده پارچه برزنت ترانزیتی

در این حالت بهتر است تا پارچه سقفی شما در ساختار خود با لایه های ضد آب پوشانده شده باشد. به طور مشابه اگر در منطقه ای با باد های شدید زندگی می کنید، به سقفی با چهارچوب محکم نیاز خواهید داشت.

این کار به کمک تخته های چوبی ضخیم، تیر های فولادی و پایه های آلومینیمی صورت می گیرد. سقف پارچه ای باید در تمام طول سال با دوام باشد و از متریال مقاوم در برابر آب و هوا ساخته شده باشد.

سقف سازه پارچه ای شما از چه جنسی باید باشد؟

طرح و رنگ انتخابی بر اساس میزان نور

تنظیم میزان نور ورودی به داخل سازه چادری شما می تواند امکانی مهم باشد که بر اساس نوع سقف و متریال به کار رفته در پارچه که پیش تر توضیح داده شد، امکان های متفاوتی را در اختیار شما قرار می دهد.

طرح و رنگ پارچه نیز تا حد خیلی زیادی می تواند بر میزان و شدت نور ورودی موثر باشد. برای این که سازه شما تا حد امکان به نور بیشتری دسترسی داشته باشد، می توانید از پارچه های پلی کربنات شفاف استفاده کنید.

هر چند شاید استفاده از آن ها در مناطق پر آفتاب خیلی عاقلانه نباشد، چرا که در هنگام ظهر و در روزهای گرم و آفتابی زیر سقف بسیار گرم خواهد شد. سفید یا رنگی بودن پارچه ها نیز در این امر باید مد نظر گرفته شوند.

پارچه های سقف سفید میزان قابل توجهی از پرتو های نور به خصوص پرتو های ماورا بنفش و مضر خورشید را بازتاب کرده و مانع از ورود آن ها به داخل سایبان شما خواهند شد.

طرح های سفارشی بر اساس دکوراسیون داخلی

در نهایت مطمئن شوید که متریال انتخاب طرح پارچه سقف سازه کششی شما با طراحی کلی خانه در تضاد نباشد. برای مثال یک خانه با چیدمان مدرن با سقف طرح سنتی تا حدودی عجیب به نظر می رسد.

این امر در مورد سایر قسمت های سازه نیز صدق می کند. همه چیز باید با مفهوم کلی مطابقت داشته باشد. در صورتی که نسبت به انتخاب خود مطمئن نباشید، می توانید از کارشناسان دیکسون  مشورت بگیرید.

برای این کار کافیست بر روی لینک زیر کلیک کرده و با ما در ارتباط باشید.