پارچه pvc تشک پزشکی

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی
سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی
6 دی 1400
پارچه برزنت ارتشی
شناخت کامل پارچه برزنت ارتشی
9 دی 1400
نمایش همه

پارچه pvc تشک پزشکی

پارچه pvc تشک پزشکی

پارچه pvc تشک پزشکی

خرید پارچه pvc تشک پزشکی با آن چه برای تشک خانگی در نظر دارید، کمی متفاوت است. در حالی که خریداران به دنبال برخی ویژگی های یکسان در هر دو هستند، مانند راحتی و دوام، عوامل دیگری مانند مقاومت در برابر لکه و خواص آنتی باکتریال هنگام انتخاب تشک های پزشکی نقش دارند.

تشک پزشکی بیمارستانی نوعی از محصولات بهداشتی است که در بیمارستان ها، مطب ها و کلینیک ها کاربرد دارد. در حال حاضر به طور گسترده ای از پارچه پی وی سی برای تولید تشک پزشکی استفاده می شود.

این پارچه ها معمولاً از جنس وینیل هستند که با روکش PVC پوشانده شده اند. در این مقاله چند نکته برای انتخاب پارچه pvc تشک پزشکی عنوان شده است که بهتر است قبل از خرید، آن ها را در نظر داشته باشید. هم چنین چند مزیت اصلی استفاده از پارچه پی وی سی PVC برای تولید تشک پزشکی نیز ذکر شده است.

پارچه pvc تشک پزشکی، سالم و ایمن

در مراجعه بیمار به بیمارستان، مرکز توانبخشی یا سایر مراکز پزشکی، نخستین هدفی که دنبال می شود، این است که بیمار سالم از آن جا خارج شود. متاسفانه تحقیقات نشان می دهند که از هر 10 بیمار، 1 نفر در حین درمان دچار عفونت بیمارستانی می شود.

استفاده از پارچه پی وی سی PVC تشک پزشکی به دلیل کیفیت بالا و خواص ساختاری که ارائه می دهد و شست و شوی به موقع آن می تواند به کاهش این آمار کمک کند.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

مزایای استفاده از پارچه پی وی سی برای تولید تشک پزشکی

پارچه pvc تشک پزشکی قطعا مزایای بسیاری دارد که آن را انتخاب کرده اند. همانطور که می دانید پارچه های زیادی وجود دارد که برای تولید تشک پزشکی می توان از آن استفاده کرد اما چرا پارچه پی وی سی را برای تشک های پزشکی انتخاب کنیم؟

مزایای استفاده از پارچه پی وی سی برای تولید تشک پزشکی

خاصیت آنتی باکتریال پارچه pvc

انتخاب پارچه های پزشکی که دارای خواص ضد میکروبی هستند، یکی از راه هایی است که به مقاومت سطوح پارچه در برابر میکروب ها کمک می کند. پارچه های پی وی سی آنتی باکتریال هستند.

به این معنی که این نوع از پارچه ها شرایط محیطی قابل زیستی را برای باکتری ها ایجاد نمی کنند. ویژگی ذکر شده در محیط های بیمارستانی که روزانه تعداد زیادی بیمار در آن جا حضور دارند و در معرض باکتری های گوناگونی است، بسیار ضروری قلمداد می شود.

  خرید پارچه ترانزیتی برای سازه کششی مناسب است؟

پارچه پی وی سی ضد باکتری را علاوه بر تشک های پزشکی، می توان برای تولید ملحفه های تخت، روپوش ها و پرده های بیمارستانی و سایر منسوجات بهداشتی استفاده کرد.

درباره ی پارچه پی و سی بیشتر بخوانید:

عمر سازه های پارچه پی وی سی

شست و شوی آسان پارچه pvc

پارچه pvc تشک پزشکی به دلیل ویژگی های ساختاری خود و سطحی که با لایه ای از پی وی سی پوشیده شده است، به راحتی تمیز می شود. این گونه از پارچه ها را حتی با آب نیز می توان تمیز کرد و این مزیت مهمی برای تشک های بیمارستانی به شمار می رود.

شست و شوی آسان پارچه pvc

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سطح نرم و راحتی پارچه وی پی سی

شاید بتوان گفت راحتی در یک محیط پزشکی از راحتی در خانه نیز اهمیت بیشتری دارد. زخم بستر برای بیمارانی که مدت زمانی طولانی را در تخت خود می گذرانند، نگران کننده است.

علاوه بر ناراحتی، این زخم ها می توانند عفونی شوند و سلامتی آن ها را به خطر بیندازند.  پارچه های پی وی سی تشک های بیمارستانی دارای PHR حدود 50 تا 52 هستند.

این بدان معنی است که بافت سطح آن ها بسیار نرم است و احساس ناخوشایندی به بیمار نداده و یا باعث خارش نمی شوند. پارچه پی وی سی PVC با کاهش اصطکاک و عدم جذب رطوبت به پیشگیری از زخم بستر کمک می کنند.

اصطکاک ناشی از حرکت بیمار می تواند باعث تحریک پوست یا ایجاد زخم شود. اگر این زخم ها با رطوبت نیز همراه شوند، می توانند منجر به عفونت شوند.

مزایای مهم پارچه پی وی سی

قوی و بادوام

پارچه pvc تشک پزشکی به دلیل ساختار ویژه خود بسیار قوی و با دوام است. هم چنین از خاصیت کشسانی خوبی نیز برخوردار است و به راحتی دچار پارگی نمی شود.

طول عمر بالا

عمر مفید پارچه pvc تشک پزشکی می تواند به طور متوسط بین 5 تا 10 سال باشد. در صورت وجود کثیفی های بنیادی نیز می توان آن را با آب جوش شست تا به خوبی آلودگی زدایی شود.

  موارد مهم در نگهداری سازه پارچه ای

ضد آب

در یک محیط پزشکی، تماس تخت ها با مایعات بدن نسبتاً رایج است، که می تواند خطرات بالقوه ای برای سلامتی بیمار بعدی که از تخت استفاده می کند، داشته باشد.

تمیز کردن مایعاتی که در تشک نفوذ می کنند بسیار دشوار است، بنابراین لایه های اضافی محافظ کلیدی هستند. پارچه PVC تشک بیمارستانی، ضد آب است.

به گونه ای قطره های آب را به خوبی روی سطح خود غلتانده و جذب کمی دارد. به این ترتیب دچار نم گرفتگی نشده و موجب آزردگی خاطر بیماران نمی شود.

در همین راستا مقاله زیر را نیز مطالعه کنید:

فروش انواع پارچه های پی وی سی نانو

مزایای مهم پارچه پی وی سی

ضد حریق بودن پارچه پی وی سی

آتش سوزی در بیمارستان ها و مراکز درمانی به خودی خود خطرناک است و آسیب های گزافی را به دنبال دارد. حالا فرض کنید تشک ها نیز موجب تشدید آتش شده و قابل احتراق باشند.

نتیجه وحشتناک خواهد بود! پارچه pvc تشک پزشکی، مقاومت خوبی در برابر احتراق دارند و تا حدود خوبی ضد حریق به شمار می روند.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

خواص آنتی استاتیک پارچه وی سی

حتماً برای همه شما پیش آمده است که هنگامی که روکش ها را روی تشک حرکت می دهید تا به رختخواب خود بروید، شاهد رخ دادن چند جرقه الکتریسیته ساکن باشید.

این شوک ها معمولاً جزیی هستند و ممکن است در خانه هیچ خطری را به دنبال نداشته باشند. اما در بیمارستان ها و مراکز درمانی داستان فرق می کند. وجود لوازم الکترونیکی حساس در اتاق های بیمارستان که به منبع تغذیه متصل هستند، خطر جرقه های ناشی از الکتریسیته ساکن را به طور بالقوه ای افزایش می دهند.

پارچه برزنت به کار رفته در تشک های پزشکی با ارائه خواص ضد استاتیک از بروز این جرقه ها جلوگیری کرده و بیمار را در مقابل خطرات این چنینی مصون نگه می دارد.

 تمام خواص و ویژگی های توضیح داده شده، لزوم استفاده از پارچه pvc تشک پزشکی را گوشزد کرده و آن ها را به انتخابی مطمئن و ایده آل جهت استفاده در مراکز درمانی تبدیل می کنند.