سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

پارچه سایبان حرفه ای
پارچه سایبان حرفه ای
28 خرداد 1403
موارد مهم در نگهداری سازه پارچه ای
موارد مهم در نگهداری سازه پارچه ای
29 خرداد 1403
نمایش همه

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

آیا سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی گزینه مناسبی است؟ هر شهر دارای یک میدان تفریحی است که نشان دهنده ویژگی های جغرافیایی و آداب و رسوم قومی شهر می باشد. سازه پارچه ای فضا های عمومی دارای طیف وسیعی از کارکرد و ظرافت هستند.

هم ارزش زیبایی شناسی و هنری داشته و هم به مردم اجازه می‌دهد تا با سبک ‌های مختلف معماری آشنا شوند. بیشتر سازه پارچه ای دارای شکل ظریف، ساختار مستحکم و فضای دهانه بزرگ هستند.

سازه پارچه ای یا ساختمان آجری؟

 در مقایسه با ساختمان‌ های سنتی، سازه پارچه ای را می ‌توان در انواع فضا های نیمه محصور و کاملاً محصور ساخت، که در نتیجه می‌توانند آن مکان را به یک فضای ساختمانی تطبیق پذیر با آب و هوا تبدیل کرده و عملکرد های ضد آب و آفتاب را برای بازدید کنندگان فراهم کنند.

معماری سازه کششی می تواند به گونه ای باشد که به یک ساختمان برجسته در شهر شما تبدیل شود.

در همین رابطه بخوانید:

برزنت نسوز

سازه پارچه ای یا ساختمان آجری؟

5 دلیل برتری سازه پارچه ای به یک سازه سنتی

  1. سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی هزینه کم تری در مقایسه با ساختمان های آجری دارند و انتخابی مقرون به صرفه تر به حساب می آیند. بعضاً طراحی و ساخت سازه های آجری برای رویداد های مشخصی می توانند نیازمند بودجه های چندین میلیاردی باشند و شما را متحمل هزینه زیادی کنند.
  2. قابلیت نصب سریع و آسان سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی از مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می روند. حالتی را تصور کنید که قصد برگزار کردن یک رویداد عمومی را در تاریخ مشخصی دارید و به هر دلیلی زمان کمی تا سر رسیدن تاریخ مانده است. یک سازه پارچه ای می تواند نجات بخش شما باشد.
  3. ساختار سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی معمولاً به گونه ای است که در عایق کردن فضای داخلی بسیار خوب عمل کرده و منجر به بهره وری انرژی زیادی می شوند.
  4. پارچه هایی از نوع خود تمیز شونده وجود دارند که می توانند بالغ بر بیست سال عمر مفید کرده و برای مدت طولانی در یک فضای عمومی قابل استفاده باشند.
  5. سازه پارچه ای می تواند دارای یک طراحی سفارشی باشد و ویژگی های منحصر به فردی را عرضه کند. سازه های کششی با طراحی سفارشی مناسب فضا های عمومی زیادی می باشند.
  فروشگاه پارچه پی وی سی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

استفاده از سازه پارچه ای در فضاهای عمومی و شهری

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی کاربرد های متنوعی را ارائه داده و با منظره ترکیب می شود. یک سازه پارچه ای با کیفیت می تواند فضای خوبی برای حفظ آسایش و رفاه مردم ایجاد کند.

سازه پارچه ای به طور هوشمندانه محیط اطراف را یکپارچه می کند و به افراد حس ظرافت، آرامش و اطمینان می دهد. علاوه بر این، به دلیل ارائه رنگ های منحصر به فرد، می تواند منظره زیبایی را در فضاهای عمومی تشکیل دهد و بر زیبایی شهر بیفزاید.

دولت‌ های محلی و شورا های شهر در سراسر جهان می ‌خواهند اطمینان حاصل کنند که مراکز شهر، ساختمان ‌های عمومی و فضا های بیرونی نه تنها عالی به نظر می ‌رسند، بلکه نیاز های بازدید کنندگان و جامعه محلی را به طور یکسان برآورده می کنند.

پروژه ‌های توسعه یا ارتقاء عمومی شهرداری در شهر ها و شهرستان‌ ها در سر تا سر جهان در حال انجام است تا نیازهای رو به رشد افزایش استفاده عمومی را برآورده کند. توسعه مجدد یا تعمیر مراکز شهری، مکان ‌های تاریخی را از اثرات و آسیب‌ های ناشی از عناصر خورنده حفظ می‌کند.

مناسب برای فضاهای سرپوشیده بزرگ
مناسب برای فضاهای سرپوشیده بزرگ

بسیاری از مکان های عمومی مانند آمفی تئاترها، نمایشگاه ها و تجمع های عمومی، در طراحی خود نیاز به فضای وسیعی دارند که خالی از تیر ها و ستون ها باشد. سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی انتخاب خوبی در این مواقع است.

پیاده سازی برنامه های توسعه شهری در کوتاه ترین زمان ممکن

زمان مورد نیاز برای طراحی، ساخت و نصب یک سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی به طور قابل ملاحظه ای کم تر از زمان مورد نیاز برای ساخت یک ساختمان معمولی است. سازه پارچه ای در کارخانه ساخته شده و در پنل های بزرگ به محل کار می رسند و آماده هستند تا هزاران متر مربع را در زمانی کوتاه پوشش دهند.

دیکسون شما را دعوت به خواندن مقاله زیر می کند:

موارد مهم در نگهداری سازه پارچه ای

بهبود زیبایی شناسی به خصوص در شهرهای توریستی

شما می توانید متناسب با مکان یا کاربری فضای عمومی، سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی را با رنگ و یا طرح خاصی که بازتابنده فرهنگ و هنر مد نظر شما باشد، سفارش دهید.

  کاربرد سقف کششی

هم چنین پارچه های سفید تقریباً شفاف و با قابلیت انتقال نور بالا نیز می توانند به دلیل درخشندگی زیادی که به محیط می دهند میتوانند گزینه مناسبی برای سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی باشد. هم چنین در صورتی که بخواهید نور خیلی زیادی وارد محیط نشود، می توانید از پارچه های مات استفاده کنید.

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی ، این فرصت را به شما می دهند تا در ازای پرداختن قیمت ارزان، سازه هایی منحصر به فرد، چشم نواز و با کیفیت بالا داشته باشید.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه پارچه ای مناسب فضاهای عمومی موقت و دائمی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی به دلیل عمر طولانی مدتی که دارند، می توانند برای کاربری های دائمی نیز مورد استفاده قرار بگیرند و پس از مدت زمانی خیلی طولانی با پارچه های جدیدی جایگزین شوند.

پس اگر مکان فرهنگی شما قرار است به صورت دائمی نیز مستقر باشد، همچنان می توانید از سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی استفاده کنید. هم چنین از دیگر مزیت های سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی قابلیت طراحی آن ها به صورت فصلی یا نیمه دائمی است.

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی می تواند متناسب با شرایط آب و هوایی هر فصل به گونه ای متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. سازه های پارچه ای که به صورت دائمی طراحی شده اند نیز می توانند در صورت نیاز به یک سایت جدید منتقل شوند. با نصب مجدد پایه ها در محیط جدید، این امکان به سادگی فراهم می شود.

سازه پارچه ای مقرون به صرفه و ارزان قیمت

قیمت سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی بسته به نوع ساختار پارچه ای که در نظر دارید، متفاوت خواهد بود. اما در مجموع هنگامی که سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی را با یک ساختمان معمولی آجری در همان مقیاس، مقایسه کنید، متوجه می شوید که سازه پارچه ای می تواند تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کند.