سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

برزنت نسوز
برزنت نسوز
17 بهمن 1400
پارچه چادر مسافرتی
پارچه چادر مسافرتی
20 بهمن 1400
نمایش همه

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی

سازه پارچه ای برای فضاهای عمومی گزینه مناسبی است؟ هر شهر دارای یک میدان تفریحی است که نشان دهنده ویژگی های جغرافیایی و آداب و رسوم قومی شهر می باشد. سایبان های پارچه ای فضا های عمومی دارای طیف وسیعی از کارکرد و ظرافت هستند.

هم ارزش زیبایی شناسی و هم هنری داشته و به مردم اجازه می‌دهند تا با سبک ‌های مختلف معماری آشنا شوند. بیشتر ساختار های غشایی دارای شکل ظریف، ساختار مستحکم و فضای دهانه بزرگ هستند.

سازه پارچه ای یا ساختمان آجری؟

 در مقایسه با ساختمان‌ های سنتی، سازه‌ کششی ها را می ‌توان در انواع فضا های نیمه محصور و کاملاً محصور ساخت، که در نتیجه می‌توانند آن مکان را به یک فضای ساختمانی تطبیق پذیر با آب و هوا تبدیل کرده و عملکرد های ضد آب و آفتاب را برای بازدید کنندگان شهروندان فراهم کنند.

معماری سازه کششی می تواند به گونه ای باشد که به یک ساختمان برجسته در شهر شما تبدیل شود.

در همین رابطه بخوانید:

برزنت نسوز

سازه پارچه ای یا ساختمان آجری؟

5 دلیل برتری سازه پارچه ای به یک سازه سنتی

  1. سازه چادری ها هزینه کم تری در مقایسه با ساختمان های آجری دارند و انتخابی مقرون به صرفه تر به حساب می آیند. بعضاً طراحی و ساخت سازه های آجری برای رویداد های مشخصی می توانند نیازمند بودجه های چندین میلیاردی باشند و شما را متحمل هزینه زیادی کنند.
  2. قابلیت نصب سریع و آسان سازه های پارچه ای از مهم ترین ویژگی های آن ها به شمار می روند. حالتی را تصور کنید که قصد برگزار کردن یک رویداد عمومی را در تاریخ مشخصی دارید و به هر دلیلی زمان کمی تا سر رسیدن تاریخ مانده است. یک سایبان چادری می تواند نجات بخش شما باشد.
  3. ساختار پارچه ها معمولاً به گونه ای است که در عایق کردن فضای داخلی بسیار خوب عمل کرده و منجر به بهره وری انرژی زیادی می شوند.
  4. پارچه هایی از نوع خود تمیز شونده وجود دارند که می توانند بالغ بر بیست سال عمر مفید کرده و برای مدت طولانی در یک فضای عمومی قابل استفاده باشند.
  5. سازه های کششی می توانند دارای یک طراحی سفارشی باشند و ویژگی های منحصر به فردی را عرضه کنند. سازه های کششی با طراحی سفارشی مناسب فضا های عمومی زیادی می باشند.
  خرید سازه پارچه ای در کیفیت مناسب

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

استفاده از سازه پارچه ای در فضاهای عمومی و شهری

سایبان دائمی پارچه ای کششی فضای عمومی کاربرد های متنوعی را ارائه داده و با منظره ترکیب می شود. یک سازه پارچه ای با کیفیت می تواند فضای خوبی برای حفظ آسایش و رفاه مردم ایجاد کند.

سایبان پارچه ای به طور هوشمندانه محیط اطراف را یکپارچه می کند و به افراد حس ظرافت، آرامش و اطمینان می دهد. علاوه بر این، به دلیل ارائه رنگ های منحصر به فرد، می تواند منظره زیبایی را در فضاهای عمومی تشکیل دهد و بر زیبایی شهر بیفزاید.

دولت‌ های محلی و شورا های شهر در سراسر جهان می ‌خواهند اطمینان حاصل کنند که مراکز شهر، ساختمان ‌های عمومی و فضا های بیرونی نه تنها عالی به نظر می ‌رسند، بلکه نیاز های بازدید کنندگان و جامعه محلی را به طور یکسان برآورده می کنند.

پروژه ‌های توسعه یا ارتقاء عمومی شهرداری در شهر ها و شهرستان‌ ها در سر تا سر جهان در حال انجام است تا نیازهای رو به رشد افزایش استفاده عمومی را برآورده کند. توسعه مجدد یا تعمیر مراکز شهری، مکان ‌های تاریخی را از اثرات سنی و آسیب‌ های ناشی از عناصر خورنده حفظ می‌کند.

مناسب برای فضاهای سرپوشیده بزرگ
مناسب برای فضاهای سرپوشیده بزرگ

بسیاری از مکان های عمومی مانند آمفی تئاترها، نمایشگاه ها و تجمع های عمومی، در طراحی خود نیاز به فضای وسیعی دارند که خالی از تیر ها و ستون ها باشد. سایبان پارچه ای انتخاب خوبی در این مواقع است.

پیاده سازی برنامه های توسعه شهری در کوتاه ترین زمان ممکن

زمان مورد نیاز برای طراحی، ساخت و نصب یک سایبان پارچه ای به طور قابل ملاحظه ای کم تر از زمان مورد نیاز برای ساخت یک ساختمان معمولی است. سازه پارچه ای در کارخانه ساخته شده و در پنل های بزرگ به محل کار می رسند و آماده هستند تا هزاران متر مربع را در زمانی کوتاه پوشش دهند.

دیکسون شما را دعوت به خواندن مقاله زیر می کند:

موارد مهم در نگهداری سازه پارچه ای

بهبود زیبایی شناسی به خصوص در شهرهای توریستی

  نور پردازی سازه های پارچه ای

شما می توانید متناسب با مکان یا کاربری فضای عمومی، سازه های پارچه ای را با رنگ و یا طرح خاصی که بازتابنده فرهنگ و هنر مد نظر شما باشد، سفارش دهید.

هم چنین پارچه های سفید تقریباً شفاف و با قابلیت انتقال نور بالا نیز می توانند درخشندگی زیادی به محیط شما دهند. هم چنین در صورتی که بخواهید نور خیلی زیادی وارد محیط نشود، می توانید از پارچه های مات استفاده کنید.

سایبان های پارچه ای، این فرصت را به شما می دهند تا در ازای پرداختن قیمت ارزان، سازه هایی منحصر به فرد، چشم نواز و با کیفیت بالا داشته باشید.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه پارچه ای مناسب فضاهای عمومی موقت و دائمی

پارچه های مورد استفاده در این سازه ها به دلیل عمر طولانی مدتی که دارند، می توانند برای کاربری های دائمی نیز مورد استفاده قرار بگیرند و پس از مدت زمانی خیلی طولانی با پارچه های جدیدی جایگزین شوند.

پس اگر مکان فرهنگی شما قرار است یه صورت دائمی نیز مستقر باشد، همچنان می تواند از سایبان های پارچه ای استفاده کنید. هم چنین از دیگر مزیت های سایبان های پارچه ای قابلیت طراحی آن ها به صورت فصلی یا نیمه دائمی است.

این سازه ها می توانند متناسب با شرایط آب و هوایی هر فصل به گونه ای متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند. سازه های پارچه ای که به صورت دائمی طراحی شده اند نیز می توانند در صورت نیاز به یک سایت جدید منتقل شوند. با نصب مجدد پایه ها در محیط جدید، این امکان به سادگی فراهم می شود.

سازه پارچه ای مقرون به صرفه و ارزان قیمت

قیمت سازه پارچه ای بسته به نوع ساختار پارچه ای که در نظر دارید، متفاوت خواهد بود. اما در مجموع هنگامی که سازه پارچه ای را با یک ساختمان معمولی آجری در همان مقیاس، مقایسه کنید، متوجه می شوید که سازه پارچه ای می تواند تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کند.