عملکرد سازه کششی به چه صورت است؟

چاپ دیجیتال بر روی پارچه ترانزیتی
چاپ دیجیتال بر روی پارچه ترانزیتی
11 دی 1400
نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای
نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای
14 دی 1400
نمایش همه

عملکرد سازه کششی به چه صورت است؟

عملکرد سازه کششی به چه صورت است؟

عملکرد سازه کششی به چه صورت است؟

عملکرد سازه کششی به چه صورت می باشد و آیا این سازه انواع مختلفی دارد؟ ما در این مقاله به بررسی کامل سازه کششی می پردازیم تا شما یک انتخاب بدون دردسر برای خود داشته باشید.

در حالت کلی ساختار یک سازه کششی از نظر تاریخی به پناهگاه هایی برمیگردد توسط انسان ها ساخته می شد.

انسان هایی که در صحرا زندگی می کردند برای محافظت در برابر عوامل جوی از پوست شتر، گاو و همچنین چوب برای ساخت چادرهای مختلف استفاده می کردند.

اولین چادرها توسط صحرا نشین های عربستان طراحی شد که شما امروزه شکل کاملی از آن را با نام سازه کششی در مکان های مختلف مشاهده می کنید.

ویژگی های اصلی یک سازه کششی

سازه کششی اصطلاحی است که معمولا برای اشاره به ساخت سقف با استفاده از غشایی که روی کابل های فولادی نگه داشته می شود، استفاده می شود.

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی یک سازه کششی مربوط به کیفیت محصولاتی است که در ساخت آن استفاده می شود. حتی می توان اشاره کرد که عملکرد یک سازه کششی نیز به کیفیت محصولاتی در ساخت آن استفاده شده است بستگی دارد.

سیستم ساختاری سازه کششی از پارچه، کابل های فولادی، ستون های آلومینومی و پیچ و مهره هایی که برای چفت کردن سازه استفاده می شود تشکیل شده می شود.

پارچه هایی که برای سازه کششی استفاده می شود دارای قابلیت کشسانی هستند به همین دلیل در بازار فروش این سازه ها را با این نام می شناسند.

اما در حالت کلی این سازه با نام هایی دیگری همچون سازه غشایی، سازه پارچه ای، سازه چادی نیز می شناسند.

ویژگی های اصلی یک سازه کششی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه های کششی عمدتا در کجا مورد استفاده قرار می گیرند؟

براساس سیستم قدیمی که در دوران امپراتوری روم استفاده می شد از این سازه در صنعت و کشاورزی استفاده می شود. اما با گذشت زمان و روی کار آمدن سازه های جدیدتر امروزه شاهد کاربردهای وسیع سازه چادری در مکان های مختلفی هستیم.

  سازه کششی از نظر فشردگی بافت

در همین بین موارد زیادی وجود دارد که با سازه کششی می توانند محیطی ایده آل ایجاد کنند. یکی از مکان هایی که در سال ها اخیر از سازه کششی برای آن استفاده می کنند استادیوم های ورزشی هستند.

یکی از معروف ترین استادیوم های ورزشی که در حال حاضر با سازه کششی سقف آن پوشیده شده است مربوط به استادیوم المپیک مونیخ می باشد.

شما همچنین می توانید شاهد استفاده از سازه های کششی در سیرک ها باشید. البته ناگفته نماند در سال های متوالی که پشت سر گذاشتیم از این سازه حتی در پارک ها هم استفاده می شود.

پیشنهاد برای مطالعه:

تاثیر سازه چادری در معماری

شکل های مختلف سازه کششی

در حالت کلی نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که سازه کششی در انواع مختلفی تولید می شود. معروف ترین انواع سازه کششی مربوط به سازه زین اسبی و سازه آرک می شود که می توان آن را خریداری کرد.

اما گاهی مشتریان با تصور این که دو مدل تنها موجود است دست به سفارش محصول می زنند اما در صورتی که این مورد صحیح نیست! اگر به سازه هایی در اینترنت موجود می باشد دقت کنید یک سری سازه مشاهده می کنید که دارای اشکال عجیب و غریب هستند.

سوال اینجاست در ایران تولید کننده ای است که این نوع سازه ها تولید کند؟ بله فروشگاه دیکسون هر نوع سازه کششی با هر نوع عملکردی که بخواهید برای شما تولید می کند.

اما در کل عملکرد سازه کششی ارتباطی با شکل ظاهری آن دارد پس نگران این موضوع نباشید. وجود این اشکال از سازه چادری تنها یک دلیل دارد تغییرا دکوراسیونی!

  آشنایی با آلاچیق پارچه ای

دیسکون شما را دعوت به خواندن مقاله زیر می کند:

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

شکل های مختلف سازه کششی

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

انواع سازه کششی از نظر نوع پوشش

یکی از مواردی که در عملکرد سازه کششی نقش پررنگی را ایفا می کند نوع پوشش آن است. در حالت کلی در کشور ایران برای پوشش سازه های پارچه ای از دو نوع پارچه استفاده کنند. اولین مدل پارچه برزنت است که نسبت به نوع دوم سال ها است که طرفدار پیدا کرده است.

گفتنی است که پارچه برزنت در انواع مختلفی مانند پارچه برزنت ضد آب، پارچه برزنت ضد حریق و… موجود می باشد که انتخاب نوع آن کاملا بستگی به خود شما دارد. نوع دوم از پوشش های سازه کششی پارچه های پی وی سی هستند.

این پارچه از پلی استر با روکش پی وی سی تولید می شوند و با نام پارچه pvc در بازار به فروش می رسند. انتخاب این که شما کدام پوشش را انتخاب کنید یک انتخاب کاملا سلیقه ای به شمار می رود.

سفارش سازه کششی در کیفیت بالا

به دنبال خرید سازه کششی در کیفیت بالا می گردید؟ برای سفارش می توانید با تیم تخصصی و حرفه ای دیکسون از طریق شماره های داخل سایت در ارتباط باشید.