سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

پارچه کانتینری ضد آب
پارچه کانتینری ضد آب
4 دی 1400
پارچه pvc تشک پزشکی
پارچه pvc تشک پزشکی
7 دی 1400
نمایش همه

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

سازه کششی سپری در برابر عناصر طبیعی

سازه کششی سپری طبیعی همچنین راه حل مقرون به صرفه ای برای ایجاد نما، پوشش های ساختمانی، سایبان های فضای باز، استادیوم ها و فستیوال های ورزشی، رویداد ها و نمایشگاه ها هستند.

سازه کششی سپری طبیعی جایگزینی مبتکرانه با نصب آسان و کم هزینه برای سازه های سنتی و آجری هستند. این به دلیل پایداری و بهره وری انرژی سازه های پارچه ای و سایبان های چادری در مقایسه با ساختمان های فولادی است.

در این روش خبری از ضایعات ساختمانی نیز نبوده و باعث معرفی سازه های پارچه ای به عنوان فناوری سبز می شود.

سازه کششی در برابر بلایای طبیعی

علاوه بر کاربرد های یاد شده، سازه پارچه ای کششی سپری طبیعی می توانند راه حلی کارآمد در شرایط بحرانی پس از بلایای طبیعی مثل زلزله باشند.

پارچه های کششی بسیار سبک وزن هستند و حمل و نقل آن ها به راحتی انجام می گیرد.

در نتیجه برای ایجاد امکانات سریع فرماندهی و برپایی سرپناه های اضطراری در مواقع بحران زیست محیطی ایده آل هستند.

تاثیر متقابل سازه های پارچه ای و محیط زیست بر هم

قبل از آن که تاثیرات عناصر طبیعی و محیطی را بر سازه کششی سپری طبیعی بررسی کنیم، به تاثیری که سازه های پارچه ای بر محیط می گذارند، می پردازیم.

سایبان های چادری کم ترین تاثیر زیست محیطی را دارند و یک انتخاب عالی برای کاهش ضایعات و هزینه های ساخت و ساز هستند. پس سازه کششی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، سازگار با محیط زیست نیز می باشد.

تاثیر متقابل سازه های پارچه ای و محیط زیست بر هم

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه پارچه ای سپری در برابر عناصر طبیعی

سازه کششی سپری طبیعی در برابر پرتو های مضر خورشید

حالا که از تاثیر سازه های کششی بر محیط پیرامون آگاه شدیم، به بررسی تاثیرات محیطی بر این ساختار های پارچه ای می پردازیم و این که سایبان های چادری تا چه حد در برابر این عناصر طبیعی مقاوم هستند.

سازه کششی سپری در برابر آب و باران

سازه کششی پارچه ای معمولاً با لایه ای از پی وی سی یا برزنت پوشانده شده اند که موجب ضد آب شدن آن ها می شود.

پارچه های به کار رفته در این سازه کششی سپری طبیعی به دلیل ساختار سطحی ویژه ای که دارند، مانع از نفوذ آب به داخل شده و قطره های آب را روی خود به طرف زمین می لغزانند.

به این ترتیب حجم زیادی از آب نیز روی سقف ها جمع نخواهد شد. پس سازه های کششی به عنوان سپری در برابر عناصر طبیعی به ویژه برف و باران نیز کارآمد خواهند بود.

سازه کششی سپری در برابر آب و باران

کاربرد سازه های کششی با توجه به مقاومت در برابر عناصر طبیعی

سازه کششی سپری طبیعی مزایای زیادی دارند. این ساختار های پارچه ای پایدار و بادوام هستند و با هزینه ساخت و نصب کم در طراحی ها و رنگ های متفاوتی ارائه می شوند.

اما شاید مهم ترین مزیت قابل بحث آن ها محافظت از فضای داخلی در برابر عناصر طبیعی باشد. مقاومت این سازه های چادری در برابر عناصر طبیعی باعث شده تا آن ها به ویژه در لنج ها و بنادر و به طور کلی شهر های شرجی بندری محبوب باشند.

زیرا می توانند در برابر شرایط نابسامان آب و هوایی به عنوان سپری کارآمد عمل کنند. از جمله باران های طولانی و درصد بالای رطوبت.

  بهترین پارچه برزنت دیکسون

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

سازه کششی سپری در برابر آلودگی صوتی

ممکن است مجبور به استفاده از سازه کششی سپری طبیعی در محیطی در مرکز شهر شوید. صدای اتومبیل ها و آلودگی صوتی ناشی از بوق آن ها دیوانه کننده خواهد بود. هم چنین یک سازه چادری کششی می تواند در نزدیکی یک محیط صنعتی برپا شود.

صدای ناشی از کار کردن ماشین آلات سنگین نیز سرسام آور خواهد بود. در چنین شرایطی یک ساختار پارچه ای می تواند راه حلی مفید و با کارایی مطلوب شما باشد، چرا که سازه های کششی تا حد خوبی آکوستیک هستند و مانع از شنیده شدن سر و صدای خارج از چادر می شوند.

سازه کششی سپری در برابر آلودگی صوتی

سازه پارچه ای کششی سپری در برابر گرما و سرمای شدید

سازه های کششی ساختاری با قابلیت نصب مجدد دارند و ممکن است شما بخواهید از این سایبان های چادری در محیط هایی با شرایط اقلیمی و آب و هوایی گوناگون استفاده کنید.

همه این موقعیت های مکانی لزوماً آب و هوای یکسانی ندارند. هر کدام از آن ها می تواند خیلی سرد یا خیلی گرم باشد.

سازه های پارچه ای کششی به دلیل ساختار شیمیایی ویژه ای که دارند به خصوص پارچه هایی که به لایه های پی وی سی آغشته شده اند، بسیار عایق بوده و مانع از ورود سرما یا گرمای شدید به داخل خواهد شد و به عنوان سپری محافظ عمل می کند.

سازه های پارچه ای کششی در برابر بسیاری دیگر از عناصر طبیعی نیز پایدار و مقاوم بوده و سپری ایمن و مطمئن از شرایط و عناصر محیطی برای شما به ارمغان خواهد آورد.