لباس برزنتی ضد حریق

شلنگ آتش نشانی برزنتی
شلنگ آتش نشانی برزنتی
28 اسفند 1400
نصب پوشش بر روی سازه کششی مونتاژ شده
نصب پوشش بر روی سازه کششی مونتاژ شده
9 فروردین 1401
نمایش همه

لباس برزنتی ضد حریق

لباس برزنتی ضد حریق

لباس برزنتی ضد حریق

لباس برزنتی ضد حریق جز الزامات آتش نشان ها به حساب می آید! برزنت معمولاً به دو دسته پارچه برزنت درشت بافت و پارچه برزنت ریز بافت تقسیم می شود. به برزنت درشت، برزنت نیز می گویند. پارچه برزنت محکم و مقاوم در برابر تا شدن است و عملکرد ضد آب خوبی دارد.از این رو برای تهیه لباس برزنتی ضد حریق گزینه مناسبی است.

برای حمل و نقل خودرو و پوشش انبار در فضای باز و چادر در مزرعه نیز استفاده می شود. نخ های تار و پود برزنتی ظریف برای ساخت لباس های محافظ کار و لوازم آن استفاده می شود.

پس از رنگرزی می توان از آن به عنوان پارچه کفش، کیف مسافرتی، کوله پشتی و … نیز استفاده کرد.

لباس ضد حریق با کیفیت از الزامات ایمنی

شاید با اصطلاح لباس FR آشنا باشید. FR مخفف مقاومت در برابر آتش (Fire Proof) است و آن ها بخشی جدایی ناپذیر از برنامه ایمنی کارگران هستند. انواع مختلفی از لباس برزنتی ضد حریق بسته به نیاز کاربر در بازار موجود است.

اگر محیط کار شما به میزان قابل توجهی خطرناک است، شرکت شما پوشیدن لباس برزنتی ضد حریق را برای اقدامات ایمنی الزامی می کند. اکنون، ممکن است تعجب کنید که چه پارچه هایی در لباس های مقاوم در برابر شعله استفاده می شود که ایمنی شما را در برابر خطرات فراهم می کند.

در این مقاله ما در مورد موادی که معمولاً به عنوان پارچه برای لباس برزنتی ضد حریق انتخاب می شوند، صحبت خواهیم کرد.

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

پارچه های برزنت مورد استفاده در لباس های مقاوم در برابر شعله

هنگامی که صحبت از مقاومت در برابر آتش می شود، پارچه های خاص حتی تحت قرار گرفتن در معرض انرژی حرارتی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این ویژگی آن ها را به گزینه ای عالی برای مواد مقاوم در برابر شعله تبدیل می کند. بیایید نگاهی به لیست پارچه های استفاده شده برای لباس برزنتی ضد حریق بیندازیم.

  • آرامید ها

پارچه آرامید بیشتر در تولید لباس های مقاوم در برابر آتش استفاده می شود. آرامید ها دارای خواص بسیار مناسب برای استفاده در لباس های FR هستند.

  سازه چادری پارک آب و آتش تهران

آرامید ها در اصل نوعی الیاف مصنوعی هستند که دارای خواصی مانند مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر سایش، استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر حلال‌های آلی و روغن ‌های شیمیایی است. همه این ویژگی ‌ها، آرامید ها را به بهترین انتخاب برای ساخت لباس ‌برزنتی ضد حریق تبدیل می ‌کند.

  • نایلون روکش دار

نایلون یکی دیگر از انتخاب های برتر برای لباس برزنتی ضد حریق است. پارچه نایلونی دارای نقطه ذوب بالا و مقاومت در برابر دمای بسیار بالا است. نایلون هم چنین دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر سایش است که باعث می شود بسیار بادوام باشد. نایلون می تواند سایش و پارگی شدید را تحمل کند.

ساختار مولکولی فشرده این ماده هم چنین باعث می شود که دارای استحکام کششی بالایی باشد. نایلون هم چنین به راحتی جمع نمی شود و برای انتخاب لباس برزنتی ضد حریق بسیار مناسب است.

  • پنبه FR

برخلاف تصور رایج، 100 درصد پنبه در برابر شعله مقاوم نیست. اگرچه پارچه پنبه ای درمان شده خواص مقاومت در برابر شعله را نشان می دهد. اگرچه پنبه نقطه ذوب بالایی دارد، اما مستعد احتراق است. حتی پنبه صد در صد خالص قابل اشتعال است. پنبه وقتی با موادی مانند نایلون مخلوط شود، باعث می‌شود که شعله‌ گیر شود.

  • PBI

الیاف پلی بنزیمیدازول یا PBI انتخاب گسترده ای برای ساخت لباس های مقاوم از جنس پارچه برزنت در برابر شعله هستند. نقطه ذوب الیاف PBI بسیار بالا است و حتی در معرض قرار گرفتن در معرض حرارتی قابل توجه، این مواد به نقطه ذوب خود نمی رسند. پارچه نه تنها در برابر حرارت مقاوم است، بلکه کاملاً محکم و با دوام است و پوشیدن آن نیز راحت می باشد.به همین دلیل گزینه مناسبی برای تولید لباس برزنتی ضد حریق است.

در همین رابطه بخوانید:

شلنگ آتش نشانی برزنتی

لباس ضد حریق با کیفیت از الزامات ایمنی

منظور از پارچه برزنت مقاوم در برابر آتش چیست؟

مقاومت در برابر آتش ویژگی موادی است که از عبور گرمای بیش از حد و آتش جلوگیری می کند یا آن را به تاخیر می اندازد. در حالی که هیچ  لباسی کاملاً نسوز نیست، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا آتش مواد مقاوم در برابر آتش را بسوزاند. این نوع پارچه با نام پارچه برزنت ضد حریق برای تولید لباس برزنت ضد حریق شناخته می شود.

  خرید پارچه برزنت برای سایبان
چه پارچه هایی در برابر آتش مقاوم هستند؟

پارچه های مختلف در برابر آتش مقاوم هستند، اما برخی از بهترین آن ها پارچه های برزنت مقاوم در برابر آتش می باشند. که برای تهیه لباس برزنتی ضد حریق کاربرد دارند.

دیکسون در همین رابطه خواندن مقاله زیر را پبشنهاد می دهد:

شلنگ برزنتی ضد حریق

خرید انواع پارچه برزنت

انواع پارچه برزنت را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

درجه مقاومت در برابر آتش چیست؟

پارچه ترانزیتی ضد حریق با کیفیت بر اساس مدت زمانی که آتش سوزی طول می کشد تا به توانایی ساختاری و قابلیت احتراق مواد آسیب برساند، رتبه بندی می شوند. این درجه بندی به عنوان درجه بندی مقاومت در برابر آتش شناخته می شود.

نحوه ضد حریق ساختن پارچه برزنتی

گاهی خودتان نیز می‌توانید با استفاده از مخلوط ‌های شیمیایی، پارچه را کم تر در معرض آتش گرفتن قرار دهید. استفاده از کلمه ضد حریق گمراه کننده است، زیرا بهترین فرآیند هایی که می توانند ارائه دهند یک اثر کند کننده است.

اگرچه عنصر خاصی از تاخیر در آتش وجود خواهد داشت، اما برای نجات خود در هنگام آتش سوزی به هیچ یک از این موارد اعتماد نکنید. بهترین احتیاط هنگام آتش سوزی این است که در آن نباشید.

پارچه مقاوم در برابر شعله بهتر است در شرایطی استفاده شود که ممکن است یک مورد در معرض حرارت کافی قرار گیرد تا این که در معرض خطر آتش گرفتن باشد.

نحوه ضد حریق ساختن پارچه برزنتی

سخنان پایانی

هنگامی که فردی در شرایط بالقوه خطرناک کار می کند، لباس FR ضروری است. اگر محیط کار شما به ویژه در معرض خطرات آتش سوزی مانند آتش سوزی ناگهانی یا قوس الکتریکی یا حتی قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و حلال های قابل اشتعال است، قطعاً نمی توانید لباس FR را نادیده بگیرید.

ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل است که مواد ذکر شده در اینجا برای لباس برزنتی ضد حریق انتخاب می شوند. آن ها برای لباس برزنتی ضد حریق یک عنصر اصلی هستند.

مقاومت حرارتی بالا، مقاومت شیمیایی و تشعشع و هم چنین دوام و نرمی آن ها این مواد را به بهترین انتخاب برای لباس برزنتی ضد حریق تبدیل می کند.