نکات مهم در خرید چادر مسافرتی

کاربرد پارچه کانتینری در کشاورزی
کاربرد پارچه کانتینری در کشاورزی
8 اسفند 1400
نحوه شست و شو پارچه برزنت
نحوه شست و شو پارچه برزنت
16 اسفند 1400
نمایش همه

نکات مهم در خرید چادر مسافرتی

نکات مهم در خرید چادر مسافرتی

نکات مهم در خرید چادر مسافرتی

برای خرید چادر مسافرتی باید به چه نکاتی توجه داشت؟ کمپینگ و مسافرت با خانواده یا دوستانتان همیشه هیجان انگیز است زیرا می توانید اوقاتی آرام را با آن ها در میان طبیعت بگذرانید.

اما برای ایجاد یک سایت کمپینگ، به چادری نیاز دارید که برای اقامت همه مناسب و راحت باشد. چادرهای مختلفی در بازار وجود دارد و ممکن است پیدا کردن و خرید چادر مسافرتی مناسب برای نیازهایتان برای شما دشوار باشد.

بنابراین، چه برای اولین بار چادر مسافرتی بخرید و چه برای جایگزینی چادر قدیمی خود، باید نوع کمپینگی که دوست دارید انجام دهید، شرایط آب و هوایی و تعداد افرادی که در کمپ به شما خواهند پیوست را در نظر بگیرید.

همچنین باید به دنبال چادری باشید که برای مدت طولانی بادوام بماند و شما را از عوامل بیرونی در امان نگه دارد. در این مقاله، 6 نکته مفید برای خرید چادر مسافرتی را فهرست کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تمرکز خود را محدود کنید و چادر مناسبی برای نیازهای خود انتخاب کنید.

خرید انواع پارچه چادر مسافرتی

انواع پارچه چادر مسافرتی را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

ظرفیت افراد درون چادر مسافرتی را در نظر بگیرید

اولین چیزی که باید در خرید چادر مسافرتی به دنبال آن باشید ظرفیت خواب آن است. برای این کار باید اندازه گروه، وسایل اضافی، حیوانات خانگی، کیف و کفش را در نظر بگیرید.

از این رو، اگر یک گروه 2، 3 یا 4 نفره دارید، می توانید یک چادرمسافرتی 4 نفره را انتخاب کنید. اگر یک گروه 3 نفره یا کمتر هستید، راحت می خوابید و وسایل خود را در این چادر قرار می دهید.

اما اگر یک گروه 4 نفره باشید، فضای کافی برای نگهداری تمام وسایل اضافی وجود نخواهد داشت. از این رو، همیشه قبل از خرید چادر مسافرتی، توجه به ظرفیت خواب و اندازه گروه مهم است.

همچنین توصیه می شود هنگام خرید چادر مسافرتی به دنبال فضای بیشتری باشید و ظرفیت چادر خود را با یک نفر افزایش دهید تا فضای قابل توجهی ایجاد کنید.

اگر حیوان خانگی خود را ببرید یا بچه‌ای دارید که هنگام خواب مدام بالا و پایین می‌چرخد، فضای اضافی به شما کمک می‌کند. چنین چادرهایی همچنین به افراد درشت اندام کمک می کند تا بدون نیاز به چرخاندن پاها یا دستان خود راحت بخوابند.

در همین رابطه بخوانید:

پارچه برزنت چادر مسافرتی

ظرفیت افراد درون چادر مسافرتی را در نظر بگیرید

همیشه به دنبال چادر مسافرتی مخصوص فصل باشید

چادرها برای ایمن نگه داشتن شما از تغییر شرایط آب و هوایی ساخته شده اند. از این رو هنگام انتخاب و خرید چادر مسافرتی خود باید فصل را در نظر بگیرید. شما با سه نوع چادر فصلی مواجه خواهید شد که عبارتند از چادرهای 3 فصل، چادرهای 3-4 فصل و چادرهای 4 فصل.

  • چادرهای 3 فصل: این چادرها در بین کمپینگ‌های معمولی محبوب هستند، زیرا سبک وزن هستند و برای تحمل دمای نسبی بهار، تابستان و پاییز طراحی شده‌اند. آنها دارای صفحات توری زیادی هستند تا جریان هوا را تقویت کرده و حشرات را دور نگه دارند. اگرچه این چادرها در برابر بارندگی مقاوم هستند، اما برای قرار گرفتن مداوم در شرایط آب و هوایی سخت نامناسب هستند.
  • چادرهای 3-4 فصل: این چادرها برای استفاده طولانی مدت 3 فصل مناسب هستند. می‌توانید آنها را برای سفر در تابستان، اوایل بهار و اواخر پاییز که برف متوسطی می‌بارد انتخاب کنید. این چادر‌مسافرتی به دلیل استحکام، حفظ گرما و تهویه متعادل معروف هستند. آنها پانل های توری کمتر و 1 یا 2 قطب بیشتر دارند که آنها را نسبت به چادرهای 3 فصل محکم تر می کند.
  • چادرهای 4 فصل: این چادرها به اندازه کافی قدرتمند هستند تا بتوانند بادهای شدید و بارهای برف را تحمل کنند. آنها با تیرک های بیشتر و پارچه های سنگین تر در مقایسه با چادرهای 3 فصل طراحی شده اند. طرح های گنبد گرد آنها از جمع شدن برف جلوگیری می کند. علاوه بر این، آنها صفحات توری کمتری دارند و حاوی کاور های بارانی هستند که تا سطح زمین گسترش می یابند.
  پارچه سازه کششی با کیفیت

به طور کلی با توجه به مدل و جنس مختلف چادرها باید هنگام خرید چادر مسافرتی عوامل محیطی کمپ و همچنین نوع آب و هوای منطقه را درنظر بگیرید تا بتوانید بهترین استفاده را از چادر خود داشته باشید.

همیشه به دنبال چادر مسافرتی مخصوص فصل باشید

خرید انواع پارچه چادر مسافرتی

انواع پارچه چادر مسافرتی را با مرغوب ترین کیفیت و نازل ترین قیمت از پارچه سرای دیکسون تهیه کنید. برای مشاوران ما همواره آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی هستند.

اطمینان حاصل کنید که پارچه چادر مسافرتی به راحتی نصب می شود

برخی از مدل های چادر‌مسافرتی به راحتی نصب می شوند در حالی که برخی به کمک 2-3 نفر نیاز دارند. به همین دلیل است که باید اطمینان حاصل کنید که چادری که می‌خرید به راحتی نصب می‌شود.

هنگامی که در هر نمایشگاهی برای خرید چادر مسافرتی می روید، آنها چیدمان را به شما نشان می دهند و ممکن است فکر کنید که این کار برای شما نیز آسان است.

اما به یاد داشته باشید که آنها متخصص هستند و شما ممکن است برای اولین بار چادر بزنید. هر زمان که خرید چادر مسافرتی انجام می دهید، ابتدا باید به ویدیوهای موجود در اینترنت نگاه کنید و بررسی کنید که سایر کمپینگ ها در مورد چادر چه می گویند.

یک بازبین صادق می تواند نسبت به ارائه دهنده خدمات چادر بینش بیشتری در مورد مشکلات و بهترین چیزها در مورد خرید چادر مسافرتی به شما بدهد.

دیکسون در همین رابطه خواندن مقاله زیر را پیشنهاد می دهد:

پارچه چادر مسافرتی

به دنبال بهترین مواد در ساخت چادر مسافرتی باشید
به دنبال بهترین مواد در ساخت چادر مسافرتی باشید

مورد بعدی که باید در خرید چادر مسافرتی به دنبال آن باشید، جنس آن است. چادرهایی را خواهید یافت که با پارچه های چادر‌مسافرتی بوم (پنبه)، نایلون یا پلی استر ساخته شده اند.

  نکات مهم در زمان خرید آلاچیق پارچه ای

چادرهای بوم ضد آب هستند اما پس از خیس شدن در باران سنگین وزن می شوند. آنها بادوام هستند و مانند چادرهای نایلونی به راحتی از بین نمی روند. چادرهای نایلونی و پلی استر نیز ضد آب هستند اما به دلیل نور زیاد خورشید با گذشت زمان، خراب می شوند.

هنگام خرید چادر مسافرتی به غیر از جنس آن، باید زیپ و درز چادر را نیز در نظر بگیرید. اینها بخش های ضروری یک چادر هستند که نباید از آنها غافل شوید، زیرا اگر کیفیت آنها ناموفق باشد، حشرات کوچک زیادی می توانند وارد چادر شوند.

شما باید کیفیت زیپ‌ها را بررسی کنید، چه زیپ‌ها به راحتی حرکت می‌کنند یا پارچه‌ای در بین آن‌ها گیر می‌کنند.

علاوه بر این، پارچه چادر شما باید کیفیت خوبی داشته باشد تا چادر شما ضد آب باشد. برای محافظت حداکثری در برابر باران و برف باید چادر شما را از همه طرف بپوشاند.

به وزن چادر مسافرتی فکر کنید

قبل از خرید چادر مسافرتی باید وزن آن را در نظر بگیرید. چه آن را برای پیاده روی یا کمپینگ با ماشین مصرف کنید، باید به ظرفیت وزنی که می توانید در کیف خود نگه دارید فکر کنید.

دلیل آن این است که برخی از چادرها آنقدر بزرگ و حجیم هستند که برای حمل آن به کمپ به کمک ۲ تا ۳ نفر نیاز دارید. از این رو، خرید چادر مسافرتی بر اساس ظرفیت عضلانی ضروری است.

اطمینان حاصل کنید که چادر دارای تهویه مناسب است

تهویه در هر چادری ضروری است زیرا گاهی اوقات هوای مرطوب باعث می شود احساس خفگی کنید. لباس‌ها یا کیف‌های شما نیز ممکن است بعد از اینکه نزدیک چادر خیس و مرطوب نگه داشته شوند خیس شوند. از این رو باید به دنبال سازه چادری هایی باشید که دارای تهویه مناسب همراه با کاور باران باشند.